Skip to main content

Kampars: uzņēmumiem, kuri slēpjas ārzonās, ir jāaizliedz darījumu attiecības ar valsti

Ārzonās reģistrētu uzņēmumu darbībai Latvijā jābūt regulētai daudz stingrāk nekā tas ir pašlaik, tā uzskata ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Šodien Ministru kabinetā tika izskatīts informatīvais ziņojums „Par nodokļu piemērošanu attiecībā uz ārzonas darījumiem un iespējām šo kārtību pastiprināt”.

A. Kampars valdības sēdē iebilda pret ziņojuma pieņemšanu, iekams tajā nav iestrādātas daudz stingrākas normas ārzonās reģistrētu uzņēmumu attiecībās ar valsti. Pēc ekonomikas ministra domām, ir jāpieņem tādi normatīvie akti, kas ārzonās reģistrētiem uzņēmumiem, ja nav zināmi to patiesie īpašnieki, liedz tiesības piedalīties valsts iepirkumos, tāpat nav pieļaujama ārzonās reģistrētu komersantu klātbūtne līdzīpašnieka statusā uzņēmumos, kuros ir valsts kapitāldaļas.

„Slēpšanās ārzonu kompānijās ar nolūku nemaksāt valstij nodokļus un neuzrādīt uzņēmumu patiesos īpašniekus, diemžēl, ir Latvijā izplatīta prakse. To turpināt nedrīkst un, ja valdības darba kārtībā ir nonācis jautājums par stingrākām normām attiecībā uz ārzonu darījumiem, tad ir īstais brīdis šo iesīkstējušo sistēmu izravēt,” norāda A. Kampars.

Pēc ekonomikas ministra iebildumiem Ministru kabinets nolēma atlikt informatīvā ziņojuma pieņemšanu un izskatīt to nākamajā valdības sēdē pēc nedēļas.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tel. 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu