Skip to main content

Kariņš aicina Eiropas Komisiju saistīt enerģijas iepirkumu ar kodoldrošības jautājumu

Eiropas Parlamenta (EP) sesijā Strasbūrā deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP), debatēs par kodolenerģijas drošību 25 gadus pēc Černobiļas, aicināja Eiropas Savienības enerģētikas komisāru Ginteru Otingeru panākt, ka Eiropas standarti kodolspēkstacijām attiektos arī uz Krieviju un Baltkrieviju.

„Aicinu Jūs, komisāra kungs, ne tikai veikt tā saucamos stresa testus kodolspēkstacijām, bet strādāt tā, lai panāktu, ka Eiropas standarti un stresa testi attiektos uz mūsu kaimiņiem. Šajā ziņa Eiropas Savienībai ir iespēja ietekmēt mūsu kaimiņvalstis, saistot enerģijas iepirkumu ar kodoldrošības jautājumu,” uzsvēra Kariņš.

Kariņš atgādināja, ka kodoldrošība ir globāls jautājums: „Kā rāda Černobiļas pieredze pirms 25 gadiem un Fukušimas pieredze pirms pāris nedēļām – no tā nav iespējams izvairīties kā no netīkama un pārāk skaļā kaimiņa, pārvācoties dzīvot pāris kvartālus tālāk. Eiropai blakus ir Krievija un Baltkrievija, kurās šobrīd netiek piemēroti tādi paši augstie standarti kodoldrošībā kā Eiropā. Mēs – kā Eiropa – nevaram pārvākties dzīvot citur, bet mēs varam panākt, ka mūsu drošības standarti attiektos ne tikai uz Eiropu, bet arī uz mūsu kaimiņvalstīm.”

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. +371 29484828
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu