Skip to main content

Kariņš ar ES iekšējā tirgus komisāru Mišelu Barnjē pārrunās ofšoru darbību ierobežojošā likumprojekta virzību

Šodien, 19.novembrī, Strasbūrā Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš tiksies ar Eiropas Savienības iekšējā tirgus un pakalpojumu komisāru Mišelu Barnjē (Michel Barnier), lai pārrunātu deputāta Eiropas Parlamentā virzīto likumprojektu, kas paredz ierobežot naudas “atmazgāšanu” un ārzonu uzņēmumu darbību, atklājot patiesos labuma guvējus.

Kolēģi Eiropas Parlamentā K. Kariņu ir nominējuši par galveno virzītāju direktīvai, kura tiek izstrādāta, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. Deputāts ir iesniedzis atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā likumprojekta tekstu, kas paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu dalībvalstīs.

Plānots, ka atbildīgajā Ekonomikas un monetāro jautājumu komitejā K.Kariņš likumprojektu prezentēs 28.novembrī un līdz 5. decembrim EP deputāti varēsi iesniegt savus priekšlikumus. Balsojums EP plenārsēdē par likumprojektu paredzēts nākošā gada pavasarī.

Naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules kopējā IKP. Eiropas Komisija (EK) ir izvirzījusi priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, par kura galveno virzītāju Eiropa institūcijās ir kļuvis K. Kariņš. Pēc EK aprēķiniem ieguvums no patiesā labuma guvēja atklāšanas uzņēmumu reģistros ES valstīs sastādītu 70 miljonu eiro gadā.

Nepieciešamību pēc tūlītējas rīcības nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas ierobežošanā tika uzsvērta arī G8 valstu līderi tikšanās laikā šā gada jūnijā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa
padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu