Skip to main content

Kariņš: ekonomikas attīstība ir maratons, nevis sprints

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts, bijušais ekonomikas ministrs Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) uzsver nepieciešamību izvērtēt Latvijas tautsaimniecības ilgtermiņa attīstības iespējas un izglītības lomu izaugsmē.

„Latvijas ekonomikai ir nepieciešama stabila, prognozējama un ilgtermiņā uzturama ekonomiskā izaugsme, kas drīzāk līdzinātos maratonam, nevis sprintam. Uz priekšu jāvirzās soli pa solim, tieši šāda attīstība arī vērojama pirmā ceturkšņa IKP datos,” pēc Centrālās statistikas pārvaldes paziņojuma par IKP pārmaiņām norādīja Kariņš.

„Valdībai tagad nepieciešams saglabāt stabilu nodokļu politiku, lai, līdzās eksporta pieaugumam, atkoptos iekšējais tirgus. Pienācis arī laiks izvērtēt mūsu valsts ilgtermiņa attīstības iespējas un tāda sektora kā izglītība devumu tautsaimniecībā. Latvijai daudz lielāks uzsvars jāliek uz reformām tieši izglītības jomā, jo tur slēpjas mūsu ilgtermiņa izaugsmes viena no galvenajām atslēgām,” uzsver deputāts.

Kā zināms, CSP šodien paziņoja novērtējumu par IKP pārmaiņām šā gada pirmajā ceturksnī, saskaņā ar kuru IKP pirmajā ceturksnī audzis par 3,4%.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr. +371 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu