Skip to main content

Kariņš: energoefektivitāte ir veids, kā samazināt naudas izšķērdēšanu

Šodien, 15.maijā, Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa organizētajā ekspertu diskusijā par energoefektivitātes politiku Eiropas Savienībā tās dalībnieki uzsvēra, ka energoefektivitāte ir veids, kā samazināt naudas šķērdēšanu, taču viens no galvenajiem šķēršļiem dažādu ierīču un metožu ieviešanā ir sabiedrības zemā informētība par potenciālajiem ieguvumiem. Diskusija notika Eiropas Parlamentā, Briselē.

K.Kariņš diskusijas laikā uzsvēra: “Energoefektivitāte ir veids, kā samazināt naudas izšķērdēšanu. Gudrāk izmantojot enerģiju, mums būs pieejama nauda citām vajadzībām. Ēkās enerģijas zudumus iespējams samazināt ne tikai tās siltinot, bet arī izmantojot dažādas enerģijas kontroles ierīces, tā palielinot efektu. Latvijā pirmais solis ir ēku siltināšana, taču vēl vairāk tēriņi enerģijai samazināsies uzstādot, piemēram, temperatūras kontroles ierīces."

K.Kariņa organizētajā diskusijā eksperti pārrunāja iespējas, kā veicināt efektīvu enerģijas patēriņu Eiropas Savienībā. Galvenā diskusijas tēma bija enerģijas uzskaites un kontroles ierīču izmantošana energoefektivitātes veicināšanai. Diskusijas dalībnieki vienojās, ka ēku enerģijas kontroles ierīcēm subsīdijas nav nepieciešamas, jo tās ir ekonomiski izdevīgas. Tomēr papildus finansējums var paātrināt šo ierīču ieviešanu. Lielākais šķērslis pašlaik ir zemā sabiedrības informētība par potenciālajiem ieguvumiem un par iespēju automātiski kontrolēt enerģijas patēriņu.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija: Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
mob. tālr. + 371 29484828
epasts: [email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu