Skip to main content

Kariņš: EP varētu neatbalstīt ES daudzgadu budžetu, kas kavēs izaugsmi

Strasbūra, 7. februāris, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība), komentējot šodien paredzēto Eiropas Savienības (ES) līderu tikšanos, kurā notiks diskusija par nākamo ES daudzgadu budžetu, norāda, ka Eiropas Parlamenta deputāti varētu neatbalstīt Padomes apstiprināto budžetu, ja tas kavēs ES izaugsmi.

EP deputāti līdz šim ir stingri iestājušies par to, ka daudzgadu budžetu nevar drastiski samazināt, jo līdz ar to tiks samazināts fondu un investīciju apjoms, kas kavēs dalībvalstu un arī visas ES izaugsmi. Samazināts nākamā ES daudzgadu budžeta kopējais finansējums visticamāk nozīmēs – mazāk naudas investīcijām attīstībā, proti, zinātnei, pētniecībai, infrastruktūrai (ceļiem, dzelzceļam, telekomunikācijām).

K. Kariņš norāda, ka līdz ar Lisabonas līguma spēkā stāšanos, Eiropas Parlamentam ir tiesības apstiprināt vai noraidīt Padomes piedāvāto daudzgada budžetu. Parlamentā valdošais noskaņojums liecina, ka, ja Padome, iemaksātāju valstu spiediena rezultātā, pārmērīgi samazinās kopējo budžeta apjomu un par to panāks arī vienošanos ar dalībvalstu vadītājiem, Eiropas Parlamenta deputāti šādu budžetu varētu arī neatbalstīt.

K. Kariņš uzsver, ka ir būtiski, ka Eiropas Parlamentā ir panākts stingrs atbalsts priekšlikumam, kas nodrošinātu Latvijai ne mazāku kohēzijas fondu finansējumu kā līdz šim. Tāpat ir būtiski, ka Parlamentā ir radīta izpratne par netaisnīgiem lauksaimniecības tiešmaksājumiem mūsu valsts zemniekiem. Šodien šie jautājumi tiks lemti Eiropas Padomē, kur mūsu Ministru Prezidents turpinās cīņu, lai nodrošinātu Latvijai pēc iespējas taisnīgāku un lielāku finansiālu palīdzību.

Krišjānis Kariņš ir lielākās Eiropas Parlamenta politiskās frakcijas (Eiropas Tautas partijas grupa) Latvijas delegācijas vadītājs.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu