Skip to main content

Kariņš: ES ir jāsamazina CO2 izmeši

Trešdiena, 5.februāris, Strasbūra. Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš EP plenārsēdes debatēs par Eiropas Savienības pamatnostādnēm klimata un enerģētikas politikā līdz 2030. gadam, uzsvēra, ka galvenajam mērķim jābūt CO2 izmešu samazināšana, bet metodes, kā to sasniegt, ir jāatstāj dalībvalstu ziņā.

Uzrunājot klātesošos, K.Kariņš norādīja, ka ir zinātniski pierādīts, ka klimata pārmaiņas izraisa cilvēces radīti CO2 izmeši. Tieši tam ir arī jābūt galvenajam mērķim Eiropas Savienības pamatnostādnēs klimata un enerģētikas politikā līdz 2030.gadam.

Mūsu mērķim jābūt CO2 izmešu samazināšana. Ir dažādi veidi, kā to var panākt. Viens no tiem ir energoefektivitāte – mazāk tērēsim enerģiju, mazāk veidosies CO2 izmeši. Cits veids – vairāk izmantot kodolenerģiju, kura nerada izmešus. Trešā iespēja ir vairāk izmantot atjaunojamos energoresursus,” teica K.Kariņš. “Tomēr mums ir svarīgi vienoties, ka mērķis ir skaidri definēts – samazināt CO2 izmešus. Bet kā to darīt un kuru pieeju izvēlēties – šis jautājums ir jāatstāj dalībvalstu ziņā,” savā uzrunā uzsvēra deputāts.

Šodien Eiropas Parlamenta deputāti ar nelielu balsu vairākumu atbalstīja ES pamatnostādnes klimata un enerģētikas politikā līdz 2030.gadam. K.Kariņš balsoja pret, jo uzskata, ka pārāk dažādi mērķi ES enerģētikas politikā neveicinās vēlamā rezultāta sasniegšanu un sadārdzinās enerģijas cenu.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
mob. tālr. + 371 29484828
epasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu