Skip to main content

Kariņš: ES jāpievērš pastiprināta uzmanība konkurencei enerģētikas un lauksaimniecības jomās

Šodien, 20. janvārī, Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā debatēs par 2009. gada konkurences politikas ziņojumu, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) aicināja Eiropas Savienību (ES) pievērst pastiprinātu uzmanību konkurencei enerģētikas un lauksaimniecības sfērās. Ziņojumā iestrādāti arī Kariņa priekšlikumi konkurences uzlabošanai šajās jomās.

Uzrunājot kolēģus EP, Kariņš aicināja atbalstīt Konkurences politikas ziņojumu, taču uzsvēra, ka darbs ar šī ziņojuma apstiprināšanu nebeidzas. “Mums ir jāpaplašina tās jomas, kurās konkurence Eiropā reāli darbojas,” teica Kariņš.

“Konkurence nodrošina patērētājam ne tikai zemas cenas, bet arī maksimāli labu kvalitāti. Diemžēl Eiropā joprojām pastāv vairākas jomas, kurās ir nepilnīga konkurence. Viena no tām ir enerģētika. Eiropā joprojām pastāv izolēti tirgi, kur tehnisku iemeslu dēļ vispār nav konkurences. Rezultātā – mākslīgi dārgas cenas patērētājiem. Konkrēts piemērs – Baltijas valstis un gāzes tirgus. Kā atzinis komisārs Ottingers, Vācijas patērētājs šodien maksā par 30% zemāku cenu nekā Baltijas valstu patērētāji. Tas ir tikai konkurences trūkuma dēļ Baltijas valstīs. Tas ir jāmaina,” runājot par konkurences lomu enerģētikā, uzsvēra Kariņš.

Otra joma, kurai Kariņš aicināja pievērst uzmanību, ir lauksaimniecība: “Nemaz nerunājot par to, ko subsīdijas kā tādas dara lauksaimniecības tirgum, Eiropas Savienības iekšienē mums ir ļoti nevienlīdzīgi maksājumi starp dalībvalstīm. Tas nozīmē, ka patērētāji daudzās valstīs maksā mākslīgi augstas cenas un no tā, protams, cieš arī lauksaimnieki.”

Konkurences ziņojumā par 2009. gadu uzsvērts, ka veiksmīgas konkurences politikas īstenošana un iekšējā tirgus neierobežota darbība ir būtisks priekšnoteikums ilgstpējīgai ekonomikas izaugsmei un uz zināšanām balstītu darbavietu izveidei Eiropas Savienībā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu