Skip to main content

Kariņš: ES līderu vienošanās „nopirkusi” laiku dalībvalstīm

Šodien, 27. oktobrī, Eiropas Parlamenta (EP) debatēs par šīs nedēļas nozīmīgāko notikumu – Eiropas valstu līderu vienošanos par nepieciešamajiem pasākumiem eirozonas stabilizēšanai, deputāts Krišjāņa Kariņa (Vienotība, ETP) uzsvēra, ka panāktā vienošanās ir „nopirkusi” laiku visām dalībvalstīm sakārtot savu valstu budžetus.

Kariņš, uzrunājot EP un EK, norādīja, ka Eiropas Savienības dalībvalstis ir ļoti cieši savstarpēji saistītas un Eiropas līderu pieņemtais lēmums dod iespēju un laiku visām valstīm sakārtot savus budžetus: „Tas ir sengaidītais „lielgabals” cīņai ar eirozonas parādu krīzi.”

Kā zināms, šonedēļ Eiropas valstu vadītāji vienojās par nepieciešamajiem pasākumiem eirozonas stabilizēšanai, kas paredz banku sektora stabilizāciju un banku rekapitalizāciju, stingrāku fiskālās disciplīnas ievērošanu un Eiropas finanšu stabilizācijas fonda palielināšanu līdz 1 triljonam eiro. Tāpat panākta vienošanās ar privātbankām par 50% to turēto Grieķijas parādu norakstīšanu, tā samazinot Grieķijas valsts parādu līdz 2020.gadam no 160% no IKP līdz 120%.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu