Skip to main content

Kariņš: ES sekmēs stabilu Latvijas attīstību

Šodien, 29. septembrī, Eiropas Komisija nākusi klajā ar priekšlikumiem Eiropas Savienības (ES) ekonomikas politikas koordinācijai un valstu budžetu plānošanas pārraudzībai, paredzot stingrāku valstu budžetu uzraudzības mehānismu un sankcijas tām valstīm, kas nepilda Stabilitātes un izaugsmes pakta prasības.

“Stingrāka finanšu uzraudzība palīdzes nostiprināt kopējo ES ekonomisko politiku un izvairīties no tādas krīzes kāda tika pieredzēta pēdējos gados. Latvijas gadījumā tas neļaus politiķiem piekopt “gāzi grīdā” politiku, bet liks veidot sabalansētus budžetus, kas virzīti uz vispusīgu valsts attīstību” uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (JL, ETP)

Kariņš norāda, ka, lai gan starp ES valstīm iezīmējušās pretrunas par iespējamajām soda sankcijām valstīm, kuras neievēro budžeta deficīta līmeni 3% apmērā vai to parāda apjoms tupina pieaugt virs 60% no IKP, tomēr visticamāk vienošanās tiks panākta, jo visu ES dalībvalstu interesēs ir vienoties par stabilu izaugsmes modeli. Ir pierādījies, ka pašreizējais ES attīstības modelis ar vienotu valūtu, bet bez ciešākas ekonomikas politikas koordinācijas nav dzīvotspējīgs.

Komisija izstrādājusi sešus ES likumu projektus, kas paredz apdomīgas fiskālās politikas veidošanu dalībvalstīs, valstu parāda uzraudzību, finansiālās sankcija valstīm, kuras neievēro apdomīgu fiskālo politiku un makroekonomiskās nelīdzsvarotības novēršanu un korekciju.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Papildus informācija:
Jānis Patmalnieks
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomnieks
Tālr.: +32491081410
E-pasts: [email protected]
Mājas lapa: http://www.karins.lv 

Dalies ar ziņu