Skip to main content

Kariņš: ES valstīm ir jāzina “ofšoru” patiesie īpašnieki

Brisele, 18.septembris. “Valstīm ir nepieciešams jauns līdzeklis, lai cīnītos pret nelegāli iegūtas naudas legalizāciju, kā arī izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Dalībvalstīm jāzina patiesie uzņēmumu īpašnieki, kas slēpjas ofšoros,” uzsvēra Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš šodien notikušajā diskusijā par naudas “atmazgāšanas” likumprojektu.

Šodien Eiropas Parlamentā notika deputāta K. Kariņa organizētā diskusija par naudas "atmazgāšanas" likumprojektu, pie kura šobrīd Parlamentā notiek aktīvs darbs. Deputāts Krišjānis Kariņš ir nominēts par šīs direktīvas galveno virzītāju Eiropas Parlamentā.

Diskusijā par jauno likumprojektu piedalījās Eiropas Parlamenta deputāti, Eiropas Komisijas un ES lielāko banku asociāciju un banku pārstāvji. Banku pārstāvji pauda atbalstu K. Kariņa ierosinājumam par nepieciešamību pēc patiesā labuma guvēju reģistra dalībvalstīs, uzsverot, ka tas dotu nepieciešamo informāciju ne tikai varas iestādēm, bet arī industrijai. Vienlaikus banku pārstāvji norādīja, ka pašlaik ir izjaukts balanss starp datu aizsardzību un informāciju, kas nepieciešama, lai varas iestādes varētu cīnīties ar nelegālas naudas legalizāciju.

Naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda līdz 5% no pasaules IKP.Draudi, kurus rada naudas “atmazgāšana” joprojām pieaug. Tāpēc Eiropas Komisija ir izvirzījusi priekšlikumu par jaunu likumprojektu, kurš vērsts pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgu iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. Eiropas Parlaments ir uzsācis darbu pie šīs likumdošanas uzlabošanas.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu