Skip to main content
Kariņš: JAUNĀ VIENOTĪBA ir sadzirdējusi savu vēlētāju

Kariņš: JAUNĀ VIENOTĪBA ir sadzirdējusi savu vēlētāju, pēc Saeimas vēlēšanām mūsu vadītai valdībai jādod cilvēkiem drošība par nākotni

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš, atklājot apvienības kopsapulci, uzsvēra, ka JAUNĀS VIENOTĪBAS politiķi ir sadzirdējuši savus vēlētājus, kuri vēlas, lai JAUNĀ VIENOTĪBA turpina strādāt. Saeimas vēlēšanās JAUNĀS VIENOTĪBAS uzdevums būs sasniegt tādu rezultātu, lai tās vadīta valdība dotu Latvijas cilvēkiem drošību par nākotni.

“Mēs esam braukuši pie saviem vēlētājiem visā Latvijā un runājuši ar cilvēkiem. Mēs esam sadzirdējuši, ko cilvēki saka – cilvēku sāpes un gaidas par nākotni,” uzsvēra K.Kariņš.

“Cilvēkiem sāp taisnīgums, precīzāk – tā trūkums. Kā tas var būt, ka pensijas tiek apliktas ar nodokļiem? Tiesu sistēma strādā lēni, maksātnespējas procesi ir zem katras kritikas. Cilvēki uztraucas par veselības aprūpi, kas nav pieejama, par izglītību, kas arvien jāuzlabo. Izglītība ir viena no retajām jomām, kur ir viens ministrs, kas apņēmīgi un mērķtiecīgi strādā – par spīti premjera partijas centieniem pārmaiņas izglītības nozarē bremzēt, beidzot ir pieņemts lēmums, ka izglītība Latvijā notiks valsts valodā,” pauda K.Kariņš.

K.Kariņš norādīja, ka drošība ir svarīga ne tikai NATO un valsts aizsardzības kontekstā. Cilvēkiem ir svarīgi justies droši par savu nākotni. “Algas Latvijā nav tādas, kādām tām jābūt – ne tikai ārstiem, skolotājiem, policistiem, bet kopumā. Šī iemesla dēļ cilvēki ir izbraukuši no Latvijas. Valdība nevar pieņemt dekrētu par algu palielināšanu, taču mums ir jāsakārto visi pārvaldības posmi tā, lai tautsaimniecība virzītos uz lielākām algām,” uzsvēra JAUNĀS VIENOTĪBAS Ministru prezidenta amata kandidāts.

K.Kariņš uzsvēra, ka politiķi nedrīkst domāt par sevi, ir jādomā par vēlētājiem un valsti. “Mēs saprotam un zinām, kas ir jādara. Atsevišķās jomās, kā izglītība, tas jau notiek. Es esmu gatavs veidot nākamo valdību, lai JAUNĀS VIENOTĪBAS vadībā Latvijas cilvēki atgūtu ticību valstij un paļāvību uz to,” norādīja K.Kariņš.

VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzsvēra, ka 13.Saeimas vēlēšanās izšķirsies Latvijas valsts turpmākā nākotne. “Šobrīd pastāv trīs attīstības scenāriji. Pirmais – mēs turpinām virzīties Ziemeļeiropas attīstīto valstu virzienā, kas ir viens no inovatīvākajiem reģioniem Eiropā. Otrs- ejam populistisko ceļu, Višegradas bloka valstu virzienā, un trešais scenārijs – nedod Dievs, bet ejam austrumu, postpadomju valsts virzienā. Mēs iestāsimies un pārliecināsim cilvēkus, ka mums ir jāiet pirmā scenārija virzienā,” uzsvēra A.Ašeradens.

Savukārt partijas “Kuldīgas novadam” priekšsēdētāja, JAUNĀS VIENOTĪBAS valdes locekle Inga Bērziņa uzsvēra, ka JAUNĀ VIENOTĪBA Latvijas reģionus saredz kā izaugsmes centrus, tādēļ Latvijā ir jābūt īpašai investīciju programmai gan 9 lielajām pilsētām, gan 21 reģionālās attīstības centram, kā Tukums, Talsi, Saldus, Cēsis, Madona, Preiļi, Bauska, Alūksne un citiem.

“Latvijā ir reģionālās attīstības ministrija, bet nav mērķtiecīgas reģionālās politikas. Reģionu politika nav tikai četru sliktu gadalaiku gaidīšana un kompensācijas lauksaimniekiem vai Eiropas fondu naudas sadale pēc partijas piederības. Manā ieskatā – un ar kolēģiem partiju apvienībā JAUNĀ VIENOTĪBA par to esam vienprātīgi, Latvijas reģioni ir spēcīga un perspektīva Latvijas sastāvdaļa, kur notiek ražošana, cilvēki iegūst kvalitatīvu izglītību un strādā, saņemot cienījamu algu, veido savu uzņēmējdarbību.”

Papildus informācijai:
Sandris Sabajevs
Partijas VIENOTĪBA/partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel.nr.: 22087726
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu