Skip to main content

Kariņš: Latvijas prezidentūras ES Padomē izaicinājumi – izaugsme un drošība

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība) uzsver, ka Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē galvenie izaicinājumi ir izaugsme un drošība. “Mēs – politiķi – kalpojam iedzīvotājiem un iedzīvotājiem ir nepieciešams darbs un drošība,” norādīja K. Kariņš EP debatēs par Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm.

K. Kariņš, uzrunājot kolēģus Eiropas Parlamentā, uzsvēra Eiropas konkurētspējas stiprināšanas un investīciju lomu izaugsmes nodrošināšanā. “Latvijas prezidentūras uzdevums ir “Junkera plānu”, kas paredz atbrīvot privāto kapitālu ieplūšanai tautsaimniecībā, no idejas līmeņa ieviest realitātē,” teica deputāts.

Drošības jautājumā K. Kariņš uzsvēra divus svarīgus aspektus – iekšējā drošība, kuru pastiprināja pagājušās nedēļas notikumi Parīzē, un ārējā drošība, kas saistās ar situāciju Ukrainā. “Runājot par ārējo drošību, viens no svarīgākajiem faktoriem šobrīd ir enerģētiskā drošība. Ir jāveido Eiropas enerģētiskā savienība. Savelkot savus spēkus kopā mēs būsim lielākā enerģētiskā drošībā,” norādīja K. Kariņš.

“Latvijas prezidentūrai ir ļoti laba pozīcija, lai turētu Eiropas Savienību vienotu, tā panākot mums visiem šo svarīgo mērķu realizāciju,” noslēdzot savu uzrunu, teica K. Kariņš.

Šodien, 14.janvārī, Eiropas Parlamenta plenārsesijā Strasbūrā Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepazīstināja ar Latvijas prezidentūras ES Padomē prioritātēm un darba programmu.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu