Skip to main content

Kariņš Minhenē piedalīsies augsta līmeņa konferencē par Eiropas energotirgus pārmaiņām

Rīt, 5.septembrī, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (ETP) piedalīsies 12. Vācijas energokongresā Minhenē, kurā plānotas plašas diskusijas par gaidāmajām enerģētikas politikas pārmaiņām Eiropas Savienībā.

Krišjānis Kariņš, kā Eiropas Parlamenta atbildīgais virzītājs likumprojektiem par Eiropas elektrības tirgus uzbūvi, iepazīstinās energokongresa dalībniekus ar jauno likumdošanu un Eiropas Parlamenta pozīciju attiecībā uz ES energotirgus nākotni. Kā zināms, Eiropas Komisija 2016. gada novembrī nāca klajā ar enerģētikas likumprojektu kopumu, kas ir noslēdzošais posms likumdošanā Eiropas Enerģētikas savienības izveidošanai.

Krišjānis Kariņš uzsver: “Šobrīd Eiropas elektroenerģijas tirgus darbību traucē daudzie un atšķirīgie atbalsta mehānismi, obligātie iepirkumi, kā arī pastāvošās barjeras tirdzniecībai starp dalībvalstīm, kā rezultātā konkurence ir traucēta un patērētāji līdz ar to maksā vairāk.

 

Jaunie elektrības tirgus uzbūves likumprojekti paredz ieviest patiesi vienotu elektrības tirgu Eiropas Savienībā, tā stiprinot konkurenci un samazinot patērētajiem izmaksas.”

Konferencē piedalīsies lielāko nozares uzņēmumu pārstāvji no visas Eiropas, eksperti un likumdevēji. Konferenci atklās Vācijas Valsts sekretārs enerģētikas jautājumos Rainers Bāke (Rainer Baake).

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā. Viņš ir iekļauts starptautiskās nevalstiskās organizācijas "VoteWatch Europe" pētījumā par ietekmīgākajiem EP deputātiem enerģētikas politikas jomā, ieņemot ceturto vietu.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu