Skip to main content

Kariņš: MISTRAL darījums izgaismo vienotas ES drošības politikas trūkumu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) asi kritizē vienotas Eiropas Savienības (ES) drošības politikas trūkumu attiecībā pret Francijas un Krievijas līgumu par četru MISTRAL uzbrukumtipa helikopteru bāzes kuģu iegādi.

“Mūsu kaimiņvalsts, kur autoritārais režīms arvien vairāk nostiprinās, šodien parakstot vienošanos, iegūs četrus MISTRAL uzbrukumtipa helikopteru bāzes kuģus un visjaunākās paaudzes NATO bruņojumu. Tas, ka šāds darījums var notikt, izgaismo vienotas Eiropas Savienības drošības politikas trūkumu,” uzsver Kariņš.

Atzīmējot nepieciešamību pēc daudz stingrākas savu interešu aizstāvības ES, Kariņš norāda: “Ja paši necelsim savu balsi un neiestāsimies par savas valsts interesēm, to mūsu vietā neviens nedarīs. Latvijas pienākums un atbildība ir aktīvi strādāt, lai izveidotu vienotu ES drošības politiku, kur pirmā vietā ir sabiedroto interešu aizstāvība un tikai tad tiek uzklausītas trešo valstu vēlmes,” uzsver Kariņš.

Kā zināms, pagājušā gada septembrī pēc Kariņa ierosinājumu EP notika debates par iespējamo darījumu starp Krieviju un Franciju par MISTRAL kuģu iegādi un Eiropas Kopējo ārlietu un drošības politiku, kurās vairākkārt tika norādīts uz dalībvalstu savstarpējo konsultāciju nepieciešamību drošības jautājumos. Debates parādīja, ka Latvijas un citu Austrumeiropas valstu drošības situāciju ievērojami uzlabotu reāli funkcionējoša vienota ES drošības politika. Tikai tad izdotos izvairīties no tādas situācijas kā iespējamais Francijas un Krievijas MISTRAL kuģu darījums.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv
 

Dalies ar ziņu