Skip to main content

Kariņš prasa Eiropas Komisijai sniegt skaidrojumu par “Ryanair” iespējams negodīgo konkurenci Rīgas lidostā

Brisele, 9. oktobris, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) ir nosūtījis Eiropas Komisijai oficiālu jautājumu, prasot sniegt skaidrojumu par “Ryanair” iespējams negodīgo konkurenci Rīgas lidostā un Komisijas plānoto rīcību patērētāju interesēs.

Vēstulē, K. Kariņš norāda, ka starptautiskā lidosta “Rīga” ir nozīmīgs reģiona centrs transporta sakaru nodrošināšanā. Tā ir lielākā Baltijas valstīs un tā apkalpo 17 aviokompānijas. Palielinoties administrācijas izmaksām, lidostas vadība pieņēma lēmumu iekasēt drošības nodevu par katru pasažieri 7 EUR apmērā. Nodeva attiecas uz tiem pasažieriem, kuriem jāiziet drošības pārbaude pirms lidojuma un tā stājās spēkā no 2012. gada 1. janvāra. Vienīgā aviokompānija, kura nav piekritusi šo drošības nodevu iekļaut biļetes cenā ir “Ryanair”, kā rezultātā katram tās pasažierim, pirms došanās uz reisu lidostas kasē ir jāmaksā šī nodeva papildus nopirktajai biļetei.

Aizstāvot Latvijas patērētāju intereses, K.Kariņš jautā Eiropas Komisijai, vai šādi, maldinot pasažierus par patiesajām biļetes cenām, “Ryanair” pārkāpj Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu, kura nosaka vienotus noteikumus gaisa pārvadājumu sniedzējiem Eiropas Savienībā.

Tāpat K.Kariņš prasa, ko Komisija plāno darīt, lai šo patērētājiem un konkurencei nelabvēlīgo situāciju izlabotu.

Arī Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, ņemot vērā patērētāju sūdzības, ir lūdzis Īrijas atbildīgo iestādi izskatīt “Ryanair” rīcību.

Atbilstoši Eiropas Parlamenta procedūrai, Eiropas Komisijai atbilde uz oficiālu deputāta jautājumu jāsniedz četru nedēļu laikā.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu