Skip to main content

Kariņš sarunā ar Rīgas domes vadību uzsver galvaspilsētas nozīmi ekonomikas transformācijas sekmīgā īstenošanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 12. aprīlī ar Rīgas domes priekšsēdētāju Mārtiņu Staķi un domes priekšsēdētāja vietnieku Vilni Ķirsi pārrunāja valdības un galvaspilsētas sadarbību un bija vienisprātis, ka Rīgai ir būtiska nozīme ekonomikas transformācijas sekmīgā īstenošanā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš norādīja, ka valdības galvenais mērķis ir ekonomikas transformācijas īstenošana, proti, augstas pievienotās vērtības eksporta palielināšana kopējā tautsaimniecībā. Pēc Ministru prezidenta teiktā, Rīgai ir būtiska loma ekonomikas transformācijas īstenošanā.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis un domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis informēja par pilsētas attīstības plāniem, tostarp infrastruktūras pilnveidošanu, izmantojot ES fondu finansējumu. Tāpat M. Staķis un V. Ķirsis pauda, ka dome strādā pie dzīves kvalitātes pilnveidošanas, tostarp pilsētas “zaļumošanas” un transporta mazināšanas pilsētas centrā, lai motivētu iedzīvotājus izvēlēties Rīgu kā dzīvesvietu.

Tāpat Rīgas pašvaldības vadība augstu novērtēja valdības vadītāja pausto atbalstu nacionālā regulējuma maiņai, lai pašvaldības varētu brīvāk kontrolēt kārtības jautājumus pilsētā – īpaši attiecībā uz trokšņošanas ierobežošanu diennakts tumšajās stundās, kā arī uz stingrāku elektroskūteru kontroli un transporta līdzekļu ātruma un skaņas kontroli.

Ministru prezidents izteica atbalstu Rīgas domes attīstības plāniem un gatavību turpināt konstruktīvu sadarbību.

Informāciju sagatavoja:
Ministru prezidenta birojs
Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865
[email protected]
Foto: Valsts kanceleja

Dalies ar ziņu