Skip to main content

Kariņš: slānekļa gāze var samazināt mūsu atkarību no energoimporta

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā, debatējot par Eiropas Komisijas ziņojumu par gāzes izmantošanas iespējām no alternatīviem avotiem, EP deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) uzsvēra slānekļa gāzes lomu Eiropas atkarības samazināšanai no importa energoresursiem.

Kariņš, uzrunājot kolēģus aicināja iedomāties to naudas daudzumu, kas katru dienu atstāj Eiropas Savienību kā samaksa par importēto dabasgāzi: “Ja nauda tiktu pārvesta kravas mašīnās, mēs redzētu nebeidzamas šo automašīnu rindas uz Krieviju, Ziemeļāfriku un Norvēģiju. Taču ir notikusi klusa revolūcija slānekļa gāzes iegūšanā. Pēdējos desmit gados ASV no importētājvalsts ir kļuvusi par gāzes eksportētājvalsti jauno tehnoloģiju dēļ, kas ļauj iegūt slānekļa gāzi.”

“Ja mums pastāvētu iespēja izmantot šīs jaunās tehnoloģijas, lai iegūtu Eiropas teritorijā esošo slānekļa gāzi, mēs varētu uzlabot mūsu kopīgo tautsaimniecību, samazinot mūsu importa atkarību,” uzsvēra Kariņš.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.
 

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: 29484828
[email protected]

 

Dalies ar ziņu