Skip to main content
Kariņš: sporta nozare kopā ar citām NVO cieš no nepārdomātas nodokļu reformas sekām

Kariņš: sporta nozare kopā ar citām NVO cieš no nepārdomātas nodokļu reformas sekām

Partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA Ministru prezidenta amata kandidāts Krišjānis Kariņš, iepazīstoties ar situāciju sporta nozarē, atzīst, ka finanšu ministres

Danas Reiznieces-Ozolas vadībā īstenotā nodokļu reforma ir faktiski sagrāvusi visa nevalstisko organizāciju, tostarp sporta organizāciju, finansēšanas sistēmu.

Partiju apvienībā ietilpstošās VIENOTĪBAS Saeimas frakcija aicinās finanšu ministri uz tikšanos, lai prasītu risinājumus NVO finansējuma jomā.

“Esmu iepazinies ar iniciatīvu “Es atbalstu sportu” un to atbalstu. Jāuzsver, ka valsts finansējums sporta nozarei izglītības ministra Kārļa Šadurska laikā ir pastāvīgi un konsekventi palielināts – 2016. gadā sporta nozarei tika atvēlēti gandrīz 37 miljoni eiro, 2017. gadā – jau gandrīz 50 miljoni eiro, bet 2018. gadā – 51,3 miljoni eiro. Tomēr ar valsts finansējumu vien nepietiek, sportu atbalsta arī privātie sponsori, galvenokārt uzņēmumi. Zaļo un zemnieku savienības vadībā īstenotā nodokļu reforma ir faktiski sagrāvusi nevalstisko organizāciju finansēšanas sistēmu. Prasīsim finanšu ministrei Danas Reiznieces-Ozolai risinājumus,” pauda K. Kariņš.

“Danas Reiznieces-Ozolas apgalvojumi par nodokļu reformas pozitīvo ietekmi uz nevalstisko organizāciju sektoru nav attaisnojušies, tie ir izgāzušies.

Mēs redzam, ka visas nevalstiskās organizācijas cieš, jo ir dramatiski krities privāto ziedotāju apjoms.

Aicināsim finanšu ministri uz Saeimas frakcijas sēdi skaidrot situāciju un piedāvāt reālus risinājumus,” norādīja Hosams Abu Meri, VIENOTĪBAS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs.

Jau ziņots, ka JAUNĀ VIENOTĪBA ir nākusi klajā ar iniciatīvu par pārskatāma un ilgtspējīga nevalstisko organizāciju (NVO) finansēšanas modeļa izveidi, dodot iespēju katram Latvijas iedzīvotājam novirzīt 1% no viņa maksājamā iedzīvotāju ienākuma nodokļa nevalstisko organizāciju finansēšanai. VIENOTĪBAS Saeimas frakcija šo priekšlikumu iesniegs izskatīšanai Saeimā pirmajā rudens sesijas sēdē.

Partija VIENOTĪBA kopā ar partijām “Kuldīgas novadam”, “Tukuma pilsētai un novadam”, “Valmierai un Vidzemei”, “Jēkabpils reģionālā partija” un “Latgales partija” kopīgam startam 13.Saeimas vēlēšanām ir izveidojušas partiju apvienību JAUNĀ VIENOTĪBA. Tās valdes priekšsēdētājs un Ministru prezidenta amata kandidāts ir Krišjānis Kariņš.

Informāciju sagatavoja:
Sandris Sabajevs
partijas VIENOTĪBA/ partiju apvienības JAUNĀ VIENOTĪBA preses sekretārs
Tel. nr. 22087726

Dalies ar ziņu