Skip to main content

Kariņš un Lielo pilsētu asociācijas pārstāvji tiksies ar vadošajiem ES kohēzijas politikas veidotājiem

Rīt, 18. septembrī, Eiropas Parlamentā (EP) viesosies Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvji un kopā ar EP deputātu Krišjāni Kariņu (Vienotība) tiksies ar atbildīgajiem parlamentāriešiem Eiropas Savienības (ES) nākamā daudzgadu budžeta izstrādē, lai iestātos par finansējuma piešķīrumu Latvijas kohēzijai vismaz tādā pašā vai lielākā apjomā kā esošajā budžeta plānošanās periodā.

K. Kariņš uzsver, ka pašvaldību pārstāvju iesaiste Latvijas interešu aizstāvībā ir ļoti būtiska mērķa sasniegšanā. Jo aktīvāk ne tikai EP deputāti, bet arī sabiedrības pārstāvji atgādinās par nepieņemamo situāciju Latvijai Eiropas Komisijas piedāvājumā kohēzijas politikā, jo pieaug izredzes panākt lielāku finansējumu mūsu valsts attīstībai nākamajiem 7 gadiem.

Vizītes ietvaros K. Kariņš LLPA pārstāvjiem ir noorganizējis tikšanos ar galvenajiem EP deputātiem, kuri atbild par Parlamenta nostāju kohēzijas politikā – atbildīgo EP referentu par ES fondu izmantošanu un finansējuma piešķiršanu Lambertu van Nistelroju (Lambert van NISTELROOIJ), EP pilnvaroto pārstāvi sarunās ar Eiropas Padomi par nākamo daudzgadu budžetu Reimeru Boge (Reimer BOGE) un EP Reģionālās attīstības komitejas priekšsēdētāju Danutu Mariju Hibneri (Danuta Maria HUBNER).

ES kohēzijas politikas mērķis ir mazāk attīstītās ES dalībvalstis tuvināt attīstītajām, taču Eiropas Komisijas piedāvājums nākamajam daudzgadu budžetam tieši pretēji – faktiski padziļinās ekonomisko plaisu starp mazāk attīstītajām valstīm un tām, kas jau ir daudz tuvāk ES vidējam līmenim.

Pieņemot Komisijas piedāvājumu, Latvijas kohēzijas finansējums samazinātos par 12,5%. Tas ir finansējums, kas tiktu samazināts Latvijas reģionu attīstībai, infrastruktūrai un uzņēmējdarbības attīstībai. Tāpat tas neņem vērā, ka atsevišķas valstis ir ievērojami cietušas finanšu un ekonomikas krīzes dēļ.

Kā ziņots, aizstāvot Latvijas intereses, K. Kariņš iesniedza priekšlikumu, kas paredz saglabāt kohēzijas politikas finansējumu vismaz esošajā apjomā arī nākamajā ES daudzgadu budžetā, tādējādi nepieļaujot aptuveni 600 miljonu eiro fondu naudas samazinājumu un to atbalstīja Eiropas Parlamenta Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komiteja.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu