Skip to main content

Kariņš: Vācija un Francija meklē kopīgu risinājumu bēgļu krīzei, lai stiprinātu ES vienotību

“Bēgļu krīze ir tik smaga, ka Eiropas Savienības tradicionālais motors Vācija un Francija ir spiesta uzrunāt arī Eiropas Parlamentu, lai, skaidrojot un meklējot kopīgus risinājumus, stiprinātu ES vienotību," pēc Vācijas kancleres Angelas Merkeles un Francijas prezidenta Fransuā Olanda uzrunas Eiropas Parlamentā norādīja deputāts Krišjānis Kariņš (ETP).

K. Kariņš uzsver, ka bēgļu krīze šķeļ Eiropas vienotību tā, kā neviens cits jautājums līdz šim. “Ar uzrunu Eiropas Parlamentā Vācijas kanclere un Francijas prezidents pauž stingru nostāju, ka krīzes pārvarēšanai ir jāmeklē kopīgs un ilgtspējīgs risinājums. Būtiski, ka līdz ar šo uzrunu mainās arī līdz šim liktie uzsvari krīzes risināšanai no vienkāršas ES nonākušo bēgļu sadales starp dalībvalstīm uz problēmas risināšanu tās saknē, finansējot bēgļu nometnes ārpus Eiropas, kā piemēram Turcijā, vēršoties pret cilvēku tirgoņiem un stiprinot Eiropas Savienības ārējās robežas,” skaidroja deputāts.

Laikā kopš Latvija ir atguvusi neatkarību neviens jautājums nav bijis tik nozīmīgs un iedragājis Eiropas vienotību, lai lielāko ES dalībvalstu vadītāji kopīgi uzrunātu Parlamentu. “Eiropas Parlamenta loma pēdējos gados ir augusi un, manuprāt, ir skaidrs, ka bēgļu krīzes risinājumam ir nepieciešams Parlamenta atbalsts. Tas ir pozitīvs signāls arī Latvijai,” uzsver K.Kariņš.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu