Skip to main content

Kariņš vienojas ar Dānijas enerģētikas ministru par sadarbību vienotas ES enerģētikas ārpolitikas likumdošanas izstrādē

Šodien, 25. janvārī, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) tiekoties ar Eiropas Savienības (ES) prezidējošās valsts Dānijas klimata, enerģētikas un būvniecības ministru Martinu Lidegārdu (Martin Lidegaard) vienojās par ciešu sadarbību ES likumdošanas izstrādē, lai veicinātu virzību uz vienotu ES enerģētikas ārpolitiku.

Tikšanās laikā tika pārrunātas nepieciešamās izmaiņas ES likumdošanā, lai īstenotu vienotu dalībvalstu politiku sadarbībai ar trešajām valstīm enerģētikas jomā. Kariņš, kurš ir EP likumprojekta sagatavotājs, vienojās ar Dānijas enerģētikas ministru kopīgi strādāt, lai jau Dānijas ES prezidentūras laikā tiktu pieņemta ES likumdošana, kas veicinās Eiropas virzību uz vienotu enerģētikas ārpolitiku.

Kā iepriekš jau ziņots, Kariņš kļuvis par likumprojekta „ES informācijas apmaiņas mehānismi attiecībā uz starpvaldību nolīgumiem starp dalībvalstīm un trešajām valstīm enerģētikas jomā” likumprojekta sagatavotāju EP. Likumprojekts ir pirmais nozīmīgais solis ES likumdošanā, lai izveidotu vienotu dalībvalstu enerģētikas ārpolitiku.

Kā zināms, Dānija no 1. janvāra pārņēma aun līdz šā gada 30. jūnijam vadīs ES prezidentūru. Kā ziņots, pirms nedēļas EP plenārsēdē Kariņš aicināja Dāniju ES prezidentūras laikā veicināt vienotu ES enerģētikas ārpolitiku.

Krišjānis Kariņš EP strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
[email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu