Skip to main content

Kariņš: viesabonēšanas tarifu atcelšana ES no 2017.gada – lielisks Latvijas prezidentūras panākums

Dienu pirms Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē beigām ir panākta vienošanās starp Eiropas Parlamentu, Komisiju un Padomi par mobilo sakaru viesabonēšanas tarifu atcelšanu visā Eiropas Savienībā (ES) no 2017. gada 15.jūnija.

EP deputāts Krišjānis Kariņš (ETP) uzsver: "Latvijas iedzīvotājiem šī vienošanās nozīmē ievērojami zemākus mobilo sakaru tarifus ceļojot uz ES dalībvalstīm. Jau pārejas periodā būs jūtams ievērojams cenu pazeminājums. Šis ir lielisks panākums Latvijas prezidentūrai, kas iekustināja un panāca vienošanos par šo sarežģīto likumprojektu, kas nebija pa spēkam iepriekšējām ES prezidējošajām valstīm."

Panāktā vienošanās paredz viesabonēšanas atcelšanu no 2017. gada 15. jūnija, tas nozīmētu, ka, ceļojot pa ES par telefona zvaniem, īsziņām un datu lietošanu ikviens ES iedzīvotājs maksātu savu mājas tarifu bez papildu viesabonēšanas izmaksām. Vienošanās arī paredz taisnīgas lietošanas principu, kas ietvertu periodisku ceļošanu, nevis cilvēkus, kas pastāvīgi dzīvo ārzemēs, lai novērstu ļaunprātīgu viesabonēšanas režīma izmantošanu. No 2016. gada 30. aprīļa sāktos pārejas periods, kura laikā būtu jāmaksā mājas tarifs plus minimālā vairumtirdzniecības cena. Tāpat šī vienošanās paredz vienotus tīkla neitralitātes standartus ES, kas nodrošinātu godīgu konkurenci visiem tirgus dalībniekiem.

Šī vienošanās vēl ir jāapstiprina balsojumā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Eiropas Parlamentam plenārsesijā Strasbūrā.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece
Tālr:. + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu