Skip to main content

Karjeras nedēļas ietvaros Liepājā viesojas EP deputāts Pabriks un 12.Seimas deputāts Judins

FOTO no vizītēm

16. oktobrī Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks apmeklēja Liepāju un Nīcu. Liepājā A. Pabriks viesojās Liepājas Raiņa 6.vidusskolā, apmeklēja uzņēmumu Liepājas papīrs un sniedza interviju reģionālajam laikrakstam “Kurzemes Vārds”, savukārt Nīcā tikās ar Nīcas vidusskolas skolēniem.

Karjeras nedēļas ietvaros Liepājas Raiņa 6.vidusskolas 12.klašu skolēniem A. Pabriks stāstīja, kā veidojis savu politiķa karjeru un atbildēja uz skolēnu jautājumiem: “Savu mērķi sasniegsiet, ja domāsiet solīti uz priekšu līdzīgi kā šahā – kas būs jūsu nākamais gājiens. Tajā pašā laikā vēlos norādīt, ka visu dzīvi nevar veltīt darbam, laiks jāatrod arī ģimenes dzīvei, atpūtai, sportam. Ja viss būs līdzsvarā, būs arī panākumi karjerā.” Atbildot uz skolēnu jautājumu, vai viņš atbalsta, ka pēc vidusskolas pabeigšanas jaunietis nevis turpina mācīties, bet gadu velta ceļošanai, darbam vai citām lietām, pirms izlemj, ko studēt, A. Pabriks atbildēja apstiprinoši: “Ja vēl nezināt, ko vēlaties apgūt, noteikti atbalstu ceļošanu, svešvalodas mācīšanos, strādāšanu, jo nav jēgas mācīties, mācīšanās pēc. Svarīgi darīt to, kas pašam patīk, tad arī panākumi neies secen. Protams, šādu ideju neatbalstu, ja laiks tiek pavadīts laiskojoties.”

Pēc skolas apmeklējuma A. Pabriks pauda gandarījumu par skolas gados jaunā direktora Kārļa Strautiņa enerģiju, inovatīvajām idejām mācību procesa uzlabošanai un uzstādītajiem nākotnes mērķiem.

Nīcas vidusskolā A. Pabriks tikās ar 9.-12. klašu audzēkņiem, kuri interesējās par darbu Eiropas Parlamentā, deputāta viedokli migrācijas krīzes risināšanā un tās ietekmi uz Latviju. A. Pabriks norādīja, ka problēma nav viegli atrisināma, jo iepriekš Eiropas Savienība nav īstenojusi pietiekami aktīvu ārpolitiku: “Kas attiecas uz Latviju, uzskatu, ka mums ir jāapzinās drošības risi un rūpīgi jāpārbauda, personu, kuri ieradīsies Latvijā, identitātes. Tajā pašā laikā daži simti patvēruma meklētāju neapdraudēs mūsu identitāti, ja paši no viņiem nenorobežosimies, mācīsim viņiem latviešu valodu, palīdzēsim iejusties. Ja jūsu skolā mācību uzsāktu kāds bērns, kurš karadarbības dēļ pametis savu valsti, aicinu jūs būt draudzīgam pret viņu, iesaistīt dažādās aktivitātēs, jo arī jums būs interesanti uzzināt kaut ko jaunu par citu kultūru.” Nīcas vidusskolā deputātu pārsteidza iekārtotais ziemas dārzs, kas uzlabo skolas atmosfēru.

Vizītes ietvaros Pabriks apmeklēja arī uzņēmumu Liepājas papīrs, iepazinās ar uzņēmuma ražoto produkciju un attīstības stratēģiju. Eksports ir uzņēmuma prioritāte, un tā apjoms pārsniedz vairāk nekā 50% no saražotās produkcijas. “Liepājas papīrs ir veiksmīgi atradis ļoti kvalitatīvu nišas produktu un meklē jaunus eksporta tirgus, tāpēc uzskatu, ka mans kā politiķa uzdevums ir iespēju robežās maksimāli atbalstīt šādus uzņēmējus, palīdzot nodibināt kontaktus.”

Savukārt A. Judins Liepājas Raiņa 6.vidusskolā tikās ar vidusskolēniem, stāstot par darbu Saeimā un savu personīgo pieredzi jurisprudencē. "Paldies, Liepājas nodaļai par noorganizēto iespēju piedalīties Liepājas Raiņa 6. vidusskolas karjeras nedēļas noslēgumā. Prieks, ka skola domā par skolēnu tālāko dzīvi ļaujot iepazīt visdažādāko profesiju ikdienu caur to pārstāvjiem, lai mazinātu nepamatotās ilūzijās balstītu studiju virzienu izvēli. Saruna ar skolēniem izvērsās auglīga, un, cerams, ka tā bija noderīga arī viņiem. Paldies, gados jaunajam skolas direktoram Kārlim Strautiņam, kurš vairāk investē cilvēkos, nevis dzelžos, tā radot patiesi motivējošu un radošu gaisotni bērnu izaugsmei" – tā A. Judins. Savukārt tiekoties ar nodaļas biedriem tika diskutēts par tādiem jautājumiem kā bērnu tiesiskā aizsardzība, vardarbības iespējamā paredzēšana un novēršana ģimenēs un skolās; tieslietu sistēmas darba efektivitātes un atbildības pilnveidošana Latvijā u.c.

Informāciju sagatavoja:
VIENOTĪBAS Liepājas nodaļa

Dalies ar ziņu