Skip to main content

Ķirsis: Rīgas brīvostai ir unikāla iespēja atbrīvoties no “shēmotājiem”

Līdz ar ilggadīgā Rīgas brīvostas pārvaldnieka Leonīda Loginova atkāpšanos no amata ostas valdei ir unikāla iespēja būtiski uzlabot brīvostas darbu, atbrīvojoties no “shēmotājiem” un ostas vadībā izraugoties pieredzējušus un starptautiski atzītus profesionāļus, uzskata partijas VIENOTĪBA Saeimas frakcijas deputāts, partijas Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis.

Izraugoties nākamo Rīgas brīvostas pārvaldnieku, ostas valdei jārīko atklāts konkurss, piesaistot arī neatkarīgus starptautiskus ekspertus, norāda Ķirsis.

Rīgas brīvosta ir bēdīgi slavena ar tajā konstatētajiem nelikumīgiem un nelietderīgiem tēriņiem un negūtiem ieņēmumiem. Vēl nesen Valsts kontrole (VK) norādīja uz Rīgas brīvostas zaudējumiem vai nepamatoto rīcību ar finanšu līdzekļiem kopsummā par vairāk nekā 41 miljonu latu, atgādina Ķirsis.

Tobrīd Rīgas domes pārstāvniecībai brīvostā VK revīzijā konstatētās nelikumības nebija pietiekams iemesls, lai Loginovs amatu zaudētu, tādēļ šībrīža situācija ir jāizmanto, lai sakārtotu Rīgas brīvostas darbību, padarītu to caurskatāmu, atbilstošu labas pārvaldības principiem un tiesību aktu prasībām, norāda Ķirsis.

Tāpat, ņemot vērā ģeopolitiskos apstākļus un aizvadītajos gados konstatēto kravu apgrozījuma apjoma kritumu Rīgas brīvostā, īpaši svarīgi, izraugoties nākamo ostas pārvaldnieku, ir atrast profesionāli, kas spētu piesaistīt kravas ne tikai no Krievijas, bet apgrozījumu struktūru dažādot. Brīvostai jāspēj domāt par izaugsmi un inovācijām, lai tā būtu spēcīgs konkurents lielākajām Baltijas jūras austrumu krasta ostām, uzsver Ķirsis.

Dalies ar ziņu