Skip to main content

KNAB pārbauda norakstīto „Rīgas satiksmes” tramvaju pārdošanu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi, vai "Rīgas satiksmes" rīkotā izsole, pārdodot Rīgā vairs neizmantotos, norakstītos tramvajus, ir bijusi likumīga un nav īstenotas koruptīvas darbības. Pārbaude ir uzsākta balstoties uz Rīgas domes VIENOTĪBAS frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes KNAB adresēto vēstuli.

Publiskajā telpā izskanējusī informācija liecina, ka norakstītie tramvaji izsolē pārdoti par cenu, kas tikai nedaudz pārsniedz to, kuru kā zemāko pieļaujamo un slepenu, bija noteikusi "Rīgas satiksme".

„Minimālajam slieksnim pietuvinātā cena un ierobežotā informācija par gaidāmo izsoli, izraisa aizdomas, ka uzvarējušai firmai ir nodrošināts īpašs labvēlības režīms. „Rīgas satiksme” tiek dāsni subsidēta no nodokļu maksātāju naudas, tomēr tās darbība nav caurlūkojama, tā neatskaitās par savu darbību pat deputātiem.” uzsver Sarmīte Ēlerte.

Kā liecina informācija medijos, „Rīgas satiksmes” rīkotajā izsolē 30 tramvaji tika pārdoti par 2500 eiro gabalā. Ziņa par tramvaju izsoli tika publiskota tikai „Rīgas satiksmes” mājas lapā un „Neatkarīgajā rīta avīzē”.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

 

Dalies ar ziņu