Skip to main content

KNAB pēc Vienotības ierosinājuma vērtē „Rīgas satiksmes” vadības atbildību

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir uzsācis pārbaudi par Rīgas pašvaldības SIA „Rīgas satiksme” amatpersonu rīcību ar iestādes finanšu līdzekļiem.

Tā ir uzsākta balstoties uz Rīgas domes „Vienotības” frakcijas priekšsēdētājas Sarmītes Ēlertes iesniegumu, kurā KNAB aicināts uzsākt pārbaudi par Valsts kontroles revīzijā atklātajiem pārkāpumiem un tajos iesaistīto amatpersonu rīcību ar SIA „Rīgas satiksme” finanšu līdzekļiem. Vēstulē deputāte aicina noskaidrot vai konkrētajos gadījumos ir ievērotas Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likuma tiesību normas.

„Valsts kontroles pārbaude „Rīgas satiksmē” un tās atklātie pārkāpumi uzrādīja uzņēmuma valdes gan izšķērdīgu, gan nelietderīgu, gan arī nelikumīgu rīcību. Tas ir pilnīgi nepieņemami, zinot to, ka lielāko daļu šī uzņēmuma līdzekļus veido dotācija, tātad rīdzinieku nodokļu maksātāju nauda. Kapitāldaļu turētājs Nils Ušakovs nav spējis uzņēmumā nodrošināt labas pārvaldības principus.” uzskata Sarmīte Ēlerte.

Jāatgādina, ka Rīgas domes opozīcijas, Vienotības un Nacionālās apvienības, frakcijas šā gada 4. jūlijā sasauca ārkārtas domes sēdi, kurā pieprasīja uzdot kapitāldaļu turētājam Nilam Ušakovam atlaist uzņēmuma valdi. Domes koalīcijas partijas Saskaņas centrs un Gods kalpot Rīgai balsoja pret šo priekšlikumu.

Rīgas 2014. gada budžetā "Rīgas satiksmei" piešķirta dotācija 90 miljonu eiro apmērā.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864 

Dalies ar ziņu