Skip to main content

Kompensācijas traģēdijas upuriem izmaksās iespējami ātri

Labklājības ministrija (LM) informē, ka vienreizējas kompensācijas Zolitūdes traģēdijā cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem izmaksās iespējami ātri.

Vienreizējās kompensācijas cietušajiem un bojā gājušo tuviniekiem izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Cilvēki iesniegumu vienreizējās kompensācijas saņemšanai VSAA var iesniegt jau kopš trešdienas, 4.decembra. Tos pieņems līdz 2014.gada 1.jūnijam.

Kompensācijas bojā gājušo cilvēku tuviniekiem VSAA izmaksās iespējami drīz, bet ne ātrāk kā divu mēnešu laikā pēc iesnieguma pieņemšanas. Šāda izmaksu kārtība ir saistība ar VSAA nepieciešamību pārliecināties par cilvēku identitāti. Proti, situācijās, kurās VSAA no iedzīvotāju reģistra datiem iegūs nepārprotamu pārliecību par pabalsta saņēmējiem, izmaksas veiks nekavējoties. Savukārt sarežģītākos gadījumos kompensācijas izmaksās tikai pēc tam, kad būs iegūts apliecinājums par cilvēku loku, kuriem ir tiesības uz kompensāciju.

Kompensācijas traģēdijā cietušajiem cilvēkiem VSAA izmaksās ne vēlāk kā viena mēneša laikā pēc iesnieguma pieņemšanas. Līdz 2013.gada 10.decembrim Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Veselības ministriju sasvstarpēji saskaņos un iesniegs VSAA to traģēdijā cietušo cilvēku sarakstu, kuriem pienāktos valsts noteiktā kompensācija. Plānots, ka cietušie cilvēki kompensācijas pilnā apmērā saņems jau līdz 2013. gada beigām, ja no cilvēka būs saņemts šāds iesniegums.

Atgādinām, ka valdība otrdien, 3.decembrī, vienojās no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirt vienreizējas kompensācijas traģēdijā bojā gājušo tuviniekiem, kā arī cietušajiem cilvēkiem.

Vienreizējas kompensācijas piešķirs:
5000 latu (7115 euro) apmērā cietušajam cilvēkam, kurš ir saņēmis neatliekamo medicīnisko palīdzību vai ievietots stacionārā;
10 000 latu (14 230 euro) apmērā par katru bojāgājušo cilvēku. Šo kompensāciju varēs saņemt bojāgājušā cilvēka laulātais un bērni vai mazbērni, ja bērnu nav. Ja bojāgājušajam cilvēkam bērnu un mazbērnu nav, tad kompensāciju saņems laulātais un vecāki vai vecvecāki, ja vecāku nav. Kompensāciju minētajiem cilvēkiem izmaksās vienādās daļās.

Kompensācijas saņems arī traģēdijā cietušie ugunsdzēsēji. Savukārt kompensācijas bojā gājušo ugunsdzēsēju tuviniekiem nodrošinās atbilstoši speciālajos normatīvajos aktos noteiktajai kārtībai un apmēriem. Par to būs atsevišķs Ministru kabineta lēmums.

Kopumā kompensāciju izmaksai no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem LM (VSAA) 2013.gadā piešķirs 200 000 latu un 2014.gadā – 725 730 euro.

Informāciju sagatavoja:
Marika Kupče
LM Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 67021581, 29538825
[email protected]

 

Dalies ar ziņu