Skip to main content

Kristovskis ar gandarījumu vērtē Latvijas un Dienvidkorejas attiecību attīstību

8. martā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar Dienvidkorejas (Korejas Republikas) ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Čoju Hījongu (Choi Heem – yong), kurš bija ieradies Latvijā divu dienu atvadu vizītē. Ministrs pateicās vēstniekam par viņa nozīmīgo ieguldījumu, lai Latvijas un Dienvidkorejas attiecības kļūtu daudz aktīvākas un daudzpusīgākas. Abu valstu divpusējā sadarbībā vērojams pacēlums visās jomās – politiskajā, ekonomiskajā, izglītības un kultūras. Ģ. V. Kristovskis augstu novērtēja Dienvidkorejas vēstniecības 2009. un 2010. gadā rīkotos „Korejas dienas” pasākumus, kas iepazīstināja Latvijas sabiedrību ar korejiešu kultūru un mākslu.

Vēstnieks norādīja, ka š.g. 1. jūlijā stājas spēkā Eiropas Savienības un Dienvidkorejas brīvās tirdzniecības līgums, kas noteikti veicinās plašāku Latvijas un Dienvidkorejas uzņēmēju sadarbību. Kā pozitīvs piemērs tika minēts elektronikas ražotāja „Samsung” lēmums šā gada pavasarī Latvijā izveidot zvanu centru.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovkis uzsvēra nepieciešamību attīstīt divpusējās sadarbības līgumtiesisko pamatu, kā arī apsveica Latvijas un Dienvidkorejas līgumu par vadītāja apliecību savstarpēju atzīšanu un apmaiņu, kuru vēstnieks Čojs kā Dienvidkorejas valdības pārstāvis parakstīja šodien, 8. martā.

Kopš Latvijas un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību nodibināšanas 1991. gada 22. oktobrī Čojs Hījongs ir jau septītais šīs valsts nerezidējošais vēstnieks Latvijā. Vēstnieks akreditējās 2008. gada 14. oktobrī, un viņa pastāvīgā rezidences vieta ir Stokholmā, Zviedrijā.

Foto no tikšanās


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu