Skip to main content

Kristovskis ar Izraēlas vēstnieci pārrunā turpmāko sadarbību divpusējo attiecību jomā un reģionālās aktualitātes

18. oktobrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar topošo Izraēlas vēstnieci Latvijā Hāgitu Ben Jakovu (Hagit Ben-Yaakov).

Tikšanās laikā tika pārrunātas aktualitātes Latvijas – Izraēlas attiecībās, kā arī norises arābu pasaulē, Tuvajos Austrumos un tā miera procesa perspektīvas. Abas puses pauda gandarījumu par līdzšinējo aktīvo politisko dialogu abu valstu starpā un izteica apņemšanos meklēt iespējas ekonomisko attiecību padziļināšanai. Šajā sakarā tika pārrunāta arī plānotā Latvijas – Izraēlas Tirdzniecības kameras atklāšana Telavivā šogad novembrī, kas kalpos par vienu no atbalsta elementiem ekonomisko attiecību veicināšanai.

Ģirts Valdis Kristovskis apsveica Izraēlas pusi ar panākto vienošanos par Izraēlas kareivja Gilada Šalita (Gilad Shalit) atbrīvošanu, paužot cerību, ka tas veicinās Izraēlas – palestīniešu dialoga atsākšanu tuvākajā laikā. Tuvo Austrumu miera procesa kontekstā ministrs pauda atbalstu šī gada 23. septembra Tuvo Austrumu Kvarteta (ANO, ES, ASV, Krievijas) paziņojumam, un centieniem veicināt Izraēlas un Palestīniešu pašpārvaldes dialoga atjaunošanu, kā rezultātā panākams divu valstu risinājums. Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra nepieciešamību turēties pie sarunu ceļa, un atturēties no vienpusēji soļu veikšanas, kas kavētu miera procesa virzību.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu