Skip to main content

Kristovskis atklās LR de iure atzīšanas gadadienas ietvaros rīkoto lekciju – publisko diskusiju

25. janvārī plkst.15:00 Ārlietu ministrijā, atzīmējot Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure 90. gadadienu jeb Diplomātu dienu, notiks publiskā lekcija – diskusija „Latvijas de iure atzīšana. Skatupunkti.”

Pasākumu atklās ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis un ar īsu uzrunu sniegs Francijas vēstniece Latvijā Šantāla Puarē (Chantal Poiret). Pasākumā ar priekšlasījumiem uzstāsies vēsturnieki Dr.hist. Žiljēns Gelēns (Julien Gueslin) un Dr.hist. Ēriks Jēkabsons. Diskusija veltīta Francijas lomai Latvijas vēsturē 1918. – 1921. gadā un to vadīs Latvijas vēstnieks Spānijā Rolands Lappuķe.

Francijas skatupunktu piedāvās vēstures zinātņu doktors Žiljēns Gelēns no Francijas, kurš 2005. gadā ieguvis Duroselle godalgu par 2004. gada decembrī aizstāvēto disertāciju ”Francija un „mazās Baltijas valstis”: Baltijas realitāte, Francijas skatījums un Eiropas kārtība (1920-1932)”, kā arī ir daudzu publikāciju autors par Baltijas valstīm un to attiecībām ar Franciju Eiropas vēstures kontekstā starpkaru periodā.

Savukārt par Francijas lomu Latvijas de iure atzīšanā no Latvijas puses savu skatījumu piedāvās Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes asociētais profesors Dr. hist. Ēriks Jēkabsons, kurš sastādījis vairākas Eiropas vēstures starpkaru periodam veltītas nozīmīgas zinātniskās publikācijas.

Pasākums notiek sadarbībā ar Francijas vēstniecību Latvijā.

Mediju ievērībai!
Dalību pasākumā lūgums pieteikt līdz 25. janvāra plkst. 14:00 Ārlietu ministrijas preses centrā pa tālruni 67016272.
Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu