Skip to main content

Kristovskis: EPP Marseļā apliecina atbildību par Eiropas nākotni un gatavību pārvarēt krīzi

Francijas dienvidu ostas pilsētā pie Vidusjūras, Marseļā, turpinās Eiropas Tautas partiju grupas (EPP) ikgadējais kongress. Kā jau agrāk ziņots, tajā piedalās arī VIENOTĪBAS priekšsēdētāja vietnieks Ģirts Valdis Krsitovskis, Eiropas Parlamenta deputāti Inese Vaidere un Krišjānis Kariņš, kā arī biedrs Rolands Irklis, kurš vienlaikus piedalās arī jaunatnes organizāciju pasākumos.

Kongresa darbā piedalās daudz redzamu EPP saimes politiķu no dažadām ES un EPP politikā ieinteresētajām valstīm. Galvenie akcenti, protams, ir atbildība par Eiropas nākotni, krīzes pārvarēšana, stabilitāte un drošība, kas pēdējā gada laikā kļuvusi par ES izacinājumu un politisko spēku, ideju, risinājumu koncentrēšanas priekšnoteikumu.

Daudzi no kongresa runātājiem norādīja uz pārmaiņām, kuras Eiropā notikušas pēdējo divu gadu desmitu un, protams, pēdējā gada laikā, kad mazinājusies uzticība ES spējai risināt samilzušos Eirozonas pārvaldības un atsvišķu dalībvalstu maksātspējas risinājumus. Šo problēmu risināšana, spēja novērtēt problēmas, pārmaiņas globālajā pasaulē, tādas kā Arābu pavasara radītās iespējas un drošības problēmas, ir Eiropas vadošo politiķu, dalībvalstu vadītāju ikdienas izaicinājumi. Tas, ka ir jāpilnveido un jānostiprina ekonomiskās izaugsmes un fiskālās disciplīnas, monetārās politikas pasākumi, ir absolūta kongresa dominante. Darbs notiek vairākās darba grupās, kurās apspriež šīs tēmas un nepieciešamību pēc ciešākas ekonomiskās un sociālās integrācijas, jo Eiropai ir jātiecas ne tikai noturēt līdzšinējo ietekmi pasaules ekonomikā, bet arī to palielināt.

Pirmās EPP kongresa darba dienas noslēgumā tika pieņemta virkne rezolūciju augstāk minētajos jautājumos, kuros pausts atbalsts Eiropas solidaritātes un kohēzijas politikai, kas vērsta uz mazāk attīstīto ES reģionu attīstību, nepieciešamību atbalstīt jaunos uzņēmējus, veidot jaunu Eiropas Tirdzniecības politiku, kas ir ekonomiskās krīzes pārvarēšanas priekšnoteikumi, kas aplieicna Eiropas spēju darboties kopīgās interesēs. Tieši Eiropas nākotne, Eiropas kopējās vērtības, demokrātija un solidaritāte bija galvenie uzsvari to uz ES dalību orientēto valstu vadītāju runās, kam tika dota iespēja uzrunāt EPP kongresa delegātus.

Šodien EPP kongresā runas teiks arī Eiropas Komisijas vadītājs Žoze Manuels Barrozu, Vācijas kanclere Angela Merkele, Francijas prezidents Nikolā Sarkozī, Eiropas Centrālās bankas prezidents un virkne citu valstu vadītāju, kas norāda uz kongresa augsto politisko līmeni.

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Valdis Kristovskis
Vienotības priekšēdētāja vietnieks

 

Dalies ar ziņu