Skip to main content

Kristovskis ES Ārlietu padomē uzsver Sudānā nolaupīto Latvijas pilsoņu jautājumu

22. novembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalījās Eiropas Savienības Ārlietu padomes un Vispārējo lietu padomes sanāksmēs Briselē.

Ārlietu padomes ietvaros ministri apsprieda stāvokli Sudānā. Debašu laikā Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis uzsvēra, ka situācija Sudānā prasa pastāvīgu Eiropas Savienības uzmanību, tai skaitā rūpējoties par trīs nolaupīto Latvijas pilsoņu atbrīvošanu. Ministrs pauda pateicību dalībvalstīm par sadarbību un atbalstu Latvijas pilsoņu ķīlnieku krīzes risināšanā. Ministrs norādīja, ka nākotnē šādās situācijās aizvien nozīmīgāka loma būs Eiropas Ārējās darbības dienestam.

Ārlietu ministrs piedalījās diskusijās par gatavošanos turpmākajām augstākā līmeņa sanāksmēm, to skaitā ES – Krievijas samitam, kas notiks šī gada 7. decembrī. Diskusijas ietvaros ministrs izteica Latvijas atbalstu ES-Krievijas modernizācijas partnerībai, kas radīs papildus impulsu un dinamismu savstarpējās attiecībās, kā arī norādīja uz ekonomisko jautājumu nozīmīgumu ES-Krievijas attiecībās un nepieciešamību kopīgi strādāt globālās ekonomikas krīzes sniegto izaicinājumu pārvarēšanai. Ministri apsprieda arī gatavošanos ES – Āfrikas un ES – Indijas samitiem.

Ārlietu padomes sanāksmē tika izvērtētas 7. novembrī notikušās vēlēšanas Birmā/Mjanmā, lai vienotos par Eiropas Savienības politiku un attiecībām ar Birmu turpmāk.

Eiropas Savienības ārlietu ministri apsprieda arī aktuālo situāciju Irākā, kur astoņus mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām politiskās partijas ir vienojušās par plašas koalīcijas valdības izveidošanu. Ārlietu padomes ietvaros ES Augstā pārstāve Katrīna Eštone informēja par sarunām ar Irānu. Tāpat Ārlietu padomes ietvaros notika diskusija par Tuvo Austrumu miera procesu.

Vispārējo lietu padomes ietvaros ārlietu ministri izvērtēja darbu pie 28. – 29. oktobra Eiropadomes lēmumu īstenošanas, kā arī izskatīja 16. – 17. decembrī plānotās Eiropadomes sanāksmes dienas kārtības projektu. Decembra Eiropadomē notiks diskusijas par ekonomikas politikas jautājumiem, kā arī attiecību ar ES stratēģisko partneriem izvērtējums.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu