Skip to main content

Kristovskis iepazīstina Zviedrijas delegāciju ar ārpolitikas prioritātēm

25. martā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis uzrunāja Zviedrijas tautas organizācijas „Folk och Försvar” („Tauta un aizsardzība”) delegāciju, kas bija ieradusies Ārlietu ministrijā, lai gūtu ieskatu Latvijas ārpolitikā un drošības politikā. Ministrs atzīmēja vispusīgās Latvijas un Zviedrijas starpvalstu attiecības, kā arī atbildēja uz Zviedrijas pusi interesējošiem aktuāliem jautājumiem par Krieviju, Baltkrieviju un Lībiju. „Latvija kā Rietumu kultūras un vērtību telpas neatņemama un loģiska daļa ārpolitikā un drošības politikā pārstāv Eiropas Savienības un NATO vērtības un demokrātiskās intereses”, uzsvēra ministrs.

Turpinājumā Drošības politikas departamenta direktore Argita Daudze un Īpašo uzdevumu vēstnieks Jānis Eichmanis prezentēja viesiem pārskatu par Latvijas drošības politiku NATO, Eiropas Savienības, Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO), kā arī reģionālā kontekstā.

Zviedrijas tautas organizācijas „Folk och Försvar” aizsākumi meklējami 1940. gadā. Tā apvieno gandrīz 70 dažādas biedru organizācijas ar mērķi veicināt sabiedriskas diskusijas par dažādiem drošības un aizsardzības politikas aspektiem Zviedrijā un citās valstīs.
 

 

Dalies ar ziņu