Skip to main content

Kristovskis norāda uz Latvijas sabiedrības prasību padziļināt demokrātiju

1. jūlijā ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis piedalījās Demokrātiju kopienas 6. ministru konferencē Viļņā.

Latvijas ministrs diskusiju panelī par pilsoniskās sabiedrības lomu demokrātisko tendenču stiprināšanā akcentēja, ka demokrātijas uzturēšana un attīstība ir nepārtraukts process. Ministrs uzsvēra, ka Latvija 20 neatkarības gadu laikā ir nostiprinājusi demokrātisku valsts pārvaldi. Taču nesenais Valsts prezidenta Valda Zatlera lēmums ierosināt Saeimas atlaišanu atspoguļo sabiedrības prasību padziļināt demokrātiskās vērtības Latvijā.

Ministrs atzina, ka Latvijai ir 20 gadu pozitīva demokrātijas pieredze, kas būtu piemērota ari valstīm, kuras šobrīd atrodas demokrātijas pārejas procesā. Vienlaicīgi Ministrs norādīja, ka konference notiek tikai 30 kilometrus no Baltkrievijas robežas, kur sistemātiski tiek ignorētas demokrātiskās vērtības un cilvēktiesības. Ģ. V. Kristovskis aicināja demokrātiskās valstis rast pareizos instrumentus, kas spēj mainīt autoritārus režīmus, neliekot ciest iedzīvotājiem.

Konferences ietvaros Ģ. V. Kristovkis tikās ar Melnkalnes ārlietu un Eiropas integrācijas ministru Milanu Ročenu (Milan Roćen). Tikšanās laikā ārlietu ministri atzina nepieciešamību turpināt divpusējo attiecību intensifikāciju, kā arī pārrunāja Melnkalnes sekmīgo virzību Eiropas Savienības integrācijas procesā.

Ar Viļņas konferenci Lietuva noslēdz savu divu gadu ilgušo prezidentūru Demokrātiju kopienā. Nākamā prezidējošā valsts ir Mongolija.

Demokrātiju kopiena (Community of Democracies) dibināta 2000. gadā kā demokrātisku valstu starpvaldību organizācija, lai veicinātu un stiprinātu demokrātiskās vērtības un kārtību kā atsevišķās valstīs, tā globālajā sistēmā. Organizācija šobrīd aptver vairāk nekā 120 valstis no visiem pasaules reģioniem.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu