Skip to main content

Kristovskis pauž atbalstu Ukrainas centieniem pārvarot Černobiļas katastrofas sekas

19. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis apmeklēja Ukrainas galvaspilsētu Kijevu, kur piedalījās Kijevas samitā par drošu un inovatīvu kodolenerģijas izmantošanu (Kyiv Summit on safe and innovative use of nuclear energy). Samits tika veltīts 1986. gada 26. aprīļa Černobiļas katastrofas atcerei. Savā runā samita ietvaros ārlietu ministrs pauda Latvijas atbalstu Ukrainas centieniem pārvarēt Černobiļas katastrofas sekas. Ministrs uzsvēra, ka Černobiļas, kā arī nesenā Japānas pieredze norāda, ka kodolenerģija ietver sevī gan lielas cerības, gan lielus izaicinājumus. Latvija atbalsta ES aicinājumu veikt pārbaudes esošajās un plānotajās atomelektrostacijās. Viens no līdzšinējās pieredzes secinājumiem ir apziņa, ka, lai īstenotu enerģētikas politiku, nepieciešams valstu starpā nodrošināt efektīvus sadarbības mehānismus. Tas arī nozīmē starptautisko standartu ievērošanu kodolenerģijas jomā un konsultācijas par savstarpējiem plāniem.

Baltijas enerģijas tirgus starpsavienojumu plāns var kalpot kā piemērs pozitīvai reģionālai sadarbībai – tas ir veicinājis sadarbību starp valstīm Baltijas jūras reģionā un Eiropas Komisiju. Ārlietu ministrs uzsvēra, ka minētais plāns arī veicina rast risinājumus gāzes piegāžu jautājumā. Latvija strādā pie gāzes piegāžu diversifikācijas un uzskata, ka risinājums ir reģionāls LNG terminālis Latvijā, kurš būtu kopīgs Baltijas valstu projekts.

Kijevas samita ietvaros ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis arī tikās ar Ukrainas ārlietu ministru Konstantīnu Griščenko. Sarunas ietvaros ministri apliecināja abu valstu labo sadarbību. Latvijas ārlietu ministrs atzinīgi novērtēja decembrī notikušo Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča oficiālo vizīti Latvijā, uzsvērdams, ka vizītēs Latvijā tiek gaidītas arī citas Ukrainas augstākās amatpersonas, tai skaitā ārlietu ministrs. Ukrainas ārlietu ministrs pauda pateicību Latvijai par veiksmīgo sadarbību Eiropas Savienības darba kārtības jautājumos. Abi ministri atzīmēja ekonomiskās sadarbības pozitīvo potenciālu.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu