Skip to main content

Kristovskis piedalīsies 13. Vācijas un Baltijas valstu ārlietu ministru politiskajās konsultācijās

2011. gada 24. augustā ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis piedalīsies 13. Vācijas un Baltijas valstu ārlietu ministru politiskajās konsultācijās Vācijā, Bincā. Šogad šai tradicionālajai četru valstu ārlietu ministru sanāksmei ir īpaši simboliska nozīme – 2011. gadā aprit 20 gadi kopš Baltijas valstu neatkarības un diplomātisko attiecību ar Vāciju atjaunošanas.

Ministru dienaskārtībā ir plānots apspriest aktuālos Eiropas Savienības jautājumus, jo īpaši ES izaicinājumus – parādu krīzi, daudzgadu finanšu ietvaru, kā starptautiskās dienas kārtības jautājumus.

Vācija šogad ir prezidējošā valsts Baltijas jūras valstu padomē. Kā vienu no savām prioritātēm Vācija ir izvirzījusi vides politiku un ilgtspējīgas izaugsmes stratēģiju, izmantojot arī pārrobežu sadarbības potenciālu, tādēļ paralēli ārlietu ministru sarunām pēc Vācijas ārlietu ministra Gvido Vestervelles iniciatīvas tiks rīkots arī apaļais galds, veltīts tūrisma attīstībai Baltijas jūras reģionā – „Mare Balticum – tūrisms pie Baltijas jūras”.

Vācijas un Baltijas valstu ārlietu ministrus pavadīs tūrisma eksperti no katras valsts, un diskusiju vadīs Vācijas Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Ernsts Burgbahers. Diskusijas plānotie smaguma punkti ir kopīga Baltijas jūras reģiona tūrisma iespēju popularizēšana, t.sk. kopīgi tūrisma produkti, kultūras un dabiskās vides telpas mantojuma izmantošana tūrisma mērķiem, tūrisms lauku vidē u.c.

Vācijas un Baltijas ārlietu ministru tikšanās noslēgumā notiks preses konference.

Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministru konsultācijas pirmo reizi tika rīkotas 1996.gada 28.augustā Leipcigā pēc toreizējā Vācijas ārlietu ministra Klausa Kinkela iniciatīvas.

Mediju ievērībai!
Ja vēlaties apmeklēt minēto pasākumu, lūgums informēt Ārlietu ministrijas preses centru pa tālruni 67016272 vai e-pastā:[email protected] līdz 19. augustam.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu