Skip to main content

Kristovskis sarunās Berlīnē uzsver nepieciešamību pēc taisnīgas ES līdzekļu sadales

Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis 27. maijā Berlīnē, tiekoties ar Vācijas ārlietu ministru Gvido Vestervelli (Guido Westerwelle) un Bundestāga Ārlietu komisijas vadītāja vietnieku Hansu Ulrihu Klozi (Hans Ulrich Klose), pauda nepieciešamību, plānojot nākamo ES daudzgadu budžetu, arī turpmāk nodrošināt Kohēzijas fondu līdzekļu piešķiršanu reģioniem jaunajās ES dalībvalstīs, tai skaitā Latvijā.

Ministrs arī norādīja, ka attiecībā uz tiešmaksājumiem ES Kopējās lauksaimniecības politikā ir jāīsteno taisnīgāka pieeja – pašreiz Latvijas zemnieki saņem salīdzinoši mazāk līdzekļu nekā citās ES dalībvalstīs, un tas mazina Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju.

Vācijas ārlietu ministrs G.Vestervelle augstu novērtēja Latvijas un Vācijas draudzīgās attiecības un norādīja, ka tuvojas svarīga jubileja – šovasar augustā kopīgi jāatzīmē 20 gadi, kopš Vācija un Latvija atjaunojusi diplomātiskās attiecības pēc neatkarības atgūšanas Latvijā.

Arī Ģ. V. Kristovskis sarunās uzteica lieliskās Latvijas – Vācijas attiecības un uzsvēra Latvijas ieinteresētību padziļināt sadarbību ar Vāciju, īpaši, ekonomiskajā jomā. „Vācijas investori un uzņēmēji ir laipni gaidīti Latvijā”, uzsvēra ministrs. Vienlaikus Kristovskis pauda gatavību veicināt ārvalstu investīcijām labvēlīgu vidi Latvijā un risināt tās problēmsituācijas, ar kurām saskaras vācu uzņēmēji.

Ģ. V. Kristovskis vācu amatpersonām apliecināja Latvijas gatavību atklātam, konstruktīvam dialogam un sadarbībai ar Krieviju – gan divpusējo attiecību, gan arī ES – Krievijas sadarbības ietvaros. Latvijas un Vācijas ārlietu ministri bija vienisprātis par nepieciešamību turpināt Austrumu partnerības iniciatīvu, piedāvājot Eiropas kaimiņu reģiona valstīm atbalstu reformu un eirointegrācijas kursa īstenošanā.

Latvijas ārlietu ministrs ar vācu amatpersonām apsprieda arī citus aktuālus Eiropas un starptautiskās sadarbības jautājumus, tostarp, Eiropas ekonomiskās un finanšu politikas jautājumus, enerģētikas politiku, situāciju Baltkrievijā u.c.

27. maija vakarā Ģ.V.Kristovskis Latvijas vēstniecībā Berlīnē tikās ar Vācijā dzīvojošiem tautiešiem un diskutēja par politikas un ekonomikas aktualitātēm.

Sarunā ar Latvijas vēstnieku Vācijā Ilgvaru Kļavu ministrs interesējās par Rīgas mēra Nila Ušakova ārstēšanos Berlīnē. Latvijas ārlietu ministrs lūdza vēstniecībai sniegt Ušakovu ģimenei nepieciešamo atbalstu un informēt viņu arī turpmāk.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu