Skip to main content

Kristovskis Stokholmā tiekas ar Zviedrijas ārlietu ministru

„Zviedrija ir viens no vissvarīgākajiem Latvijas ekonomiskajiem partneriem un zviedru investīcijām ir liels izaugsmes potenciāls gan apjoma, gan pievienotās vērtības pieauguma ziņā,” 8. februārī Stokholmā, tiekoties ar Zviedrijas ārlietu ministru Karlu Biltu (Carl Bildt), uzsvēra Latvijas ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis.

Sarunas laikā puses bija vienisprātis, ka neatkarības divdesmitgade ir labs pamats abu valstu attiecību aktivizēšanai. K. Bilts atzina, ka zviedru investoru interese par Latviju palielinās un Latvijas ekonomiskā izaugsme ir Zviedrijas un visa reģiona interesēs.

Zviedrijas rūpniecība saskata potenciālu ražošanas kapacitāšu izvietošanai Baltijā, tai skaitā Latvijā. Ekonomiskās izaugsmes jautājumiem, un Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības aktivizēšanai būs veltīta arī 18. februārī plānotā Zviedrijas premjerministra F. Reinfelta oficiālā vizīte Latvijā.

Ministri apmainījās viedokļiem par situācijas attīstību Krievijā un Austrumu partnerības valstīs, par sadarbību Ziemeļu apgādes ceļa attīstībā un iesaisti Afganistānā. Ģ. V. Kristovskis uzrunāja savu zviedru kolēģi par iespējamo sadarbību ar Zviedriju Ziemeļu kaujas grupas (Nordic battle group) ietvaros.

Sarunā abi ministri pārrunāja arī sadarbību enerģētikā, uzsverot kopīgā elektrības tirgus izveidi, kā arī nepieciešamību stiprināt Baltijas valstu enerģētisko neatkarību un pašmāju energoapgādes jaudu un starpsavienojumu attīstību.

Tiekoties ar Zviedrijas Ārlietu ministrijas ģenerāldirektoru tirdzniecības jautājumos Anderšu Ānlidu (Anders Ahnlid), ministrs tika iepazīstināts ar sekmīgo Zviedrijas ārējās ekonomiskās politikas modeli, kura koordinācija un īstenošana ir Ārlietu ministrijas kompetencē.

Vizītes ietvaros ministrs tikās arī ar Zviedrijas parlamenta spīkeru Pēru Vesterbergu (Per Westerberg) un pārrunāja starpparlamentu sadarbību, akcentēja nepieciešamību stiprināt parlamentāriešu kontaktus. Ģ. V. Kristovskis uzaicināja P.Vesterbergu augustā apmeklēt Latviju uz valsts neatkarības atjaunošanas divdesmitgades svinībām Rīgā. No savas puses P. Vesterbergs lūdza nodot uzaicinājumu Saeimas priekšsēdētājai S. Āboltiņai ierasties divpusējā vizītē Zviedrijā.

Vizītes noslēgumā Ģ. V. Kristovskis Latvijas vēstniecībā tikās ar Zviedrijas latviešu organizāciju vadītājiem un latviešu sabiedrības pārstāvjiem.

Foto no tikšanās

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu minsitrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu