Skip to main content

Kristovskis tiksies ar Indijas ārlietu valsts ministri

1. aprīlī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tiksies ar Indijas ārlietu valsts ministri Prenītu Kauru (Preneet Kaur), kura no 31. marta līdz 2. aprīlim uzturēsies vizītē Latvijā. Tikšanās laikā tiks pārrunāta Latvijas un Indijas divpusējā sadarbība un iespējas to paplašināt, tajā skaitā aktivizēt ekonomiskās attiecības. Perspektīvākās sadarbības jomas ir transports un loģistika, informāciju tehnoloģijas un farmācija. Latvija ir arī ieinteresēta piesaistīt Indijas investīcijas, īpaši ražošanā un nozarēs ar augstu pievienoto vērtību. Puses plāno arī apmainīties viedokļiem par reģionālajiem un globālajiem jautājumiem.

Vizītes ietvaros P. Kaurai plānota tikšanās Saeimā ar Saeimas priekšsēdētājas biedru Andreju Klementjevu, kā arī deputātu grupas sadarbībai ar Indijas parlamentu priekšsēdētāju Ati Lejiņu. Indijas ārlietu valsts ministre tiksies ar Ekonomikas ministru un apmeklēs Jūrmalu.

Attiecības ar Indiju pēdējos gados ir aktīvas. Pagājušajā gadā notika Ekonomikas ministra A.Kampara un uzņēmēju vizīte Indijā un Valsts prezidenta Valda Zatlera tikšanās ar Indijas viceprezidentu Hamidu Ansari Āzijas un Eiropas sanāksmes ietvaros Briselē. Ekonomikas ministra vizītes laikā tika noslēgts divpusējais līgums par ieguldījumu aizsardzību un veicināšanu, tas stājās spēkā pagājušā gada novembrī.

Pēdējā augsta līmeņa Indijas amatpersonas vizīte Latvijā notika 2007. gadā, kad vizītē ieradās toreizējais Indijas ārlietu valsts ministrs Anands Šarma.

Mediju ievērībai!

Plkst.11.35
Latvijas ārlietu ministrs sagaida Igaunijas kolēģi Ārlietu ministrijas 1. stāvā;
Foto/video iespēja.
Ieraksts Viesu grāmatā ārlietu ministra kabinetā 3. stāvā;
Foto/video iespēja.


Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

Dalies ar ziņu