Skip to main content

Kristovskis tiksies ar NATO ģenerālsekretāru un Savienības Augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos

12. novembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis dosies darba vizītē uz Briseli, kur tiksies ar NATO ģenerālsekretāru Andersu Fogu Rasmusenu (Anders Fogh Rasmussen) un Savienības Augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos Katrīnu Eštoni (Catherine Ashton).

Tikšanās laikā ar NATO ģenerālsekretāru plānots pārrunāt NATO Lisabonas samita (19. un 20. novembris) dienaskārtības jautājumus, tai skaitā jauno NATO Stratēģisko koncepciju un Starptautisko drošības atbalsta spēku misiju (ISAF) Afganistānā. Minētās operācijas kontekstā ministrs uzrunās Latvijas sniegto atbalstu ISAF partneriem ne-militāro kravu tranzītā uz Afganistānu.

Tikšanās laikā ar Savienības Augsto pārstāvi ārlietu un drošības politikas jautājumos plānots pārrunāt situāciju saistībā ar Sudānā nolaupītajiem Latvijas pilsoņiem, Eiropas Ārējās darbības dienesta (EĀDD) veidošanas procesu, jo īpaši, personāla rekrutēšanu vakantajos EĀDD amatos, kā arī aktuālos Eiropas Kaimiņattiecību politikas un attiecību ar Krieviju jautājumus.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas

Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu