Skip to main content

Kristovskis: turpināsim attīstīt ļoti ciešās attiecības ar Igauniju

16. novembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis pirmajā divpusējā ārvalstu vizītē Igaunijā tikās ar ārlietu ministru Urmasu Paetu (Urmas Paet), Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu (Toomas Hendrik Ilves) un premjerministru Andrusu Ansipu (Andrus Ansip).

Vizītes laikā tika pārrunāts plašs abu valstu divpusējo attiecību jautājumu loks, sadarbība Eiropas Savienības, NATO un citu starptautisko organizāciju ietvaros, kā arī reģionālās sadarbības jautājumi. Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri uzsvēra abu valstu lieliskās attiecības un pārrunāja dažādu drošības jautājumu aspektus, tai skaitā enerģētikas drošību un kiberdrošību. Tāpat ārlietu ministri pārrunāja gaidāmo NATO samitu Lisabonā un jauno NATO Stratēģisko koncepciju. Sarunā ministri uzsvēra Latvijas un Igaunijas ārlietu ministriju iedibinātās Tulkotāju balvas nozīmīgumu. Ģ. V. Kristovskis uzaicināja Igaunijas ārlietu ministru apmeklēt vizītē Latviju.

Tikšanās ar Igaunijas prezidentu Tomasu Hendriku Ilvesu noritēja īpaši sirsnīgā gaisotnē. Sarunā tika runāts par Baltijas jūras reģiona stratēģijas jautājumiem, uzsvērts, ka Latvijai un Igaunijai praktiski jāīsteno abu valstu nākotnes sadarbības ziņojumā ietvertās rekomendācijas. Tāpat tika akcentēta ziņojuma nozīme Latvijas un Igaunijas attiecībās. Igaunijas prezidents uzsvēra, ka Latvija vienmēr var paļauties uz Igaunijas atbalstu un apsveica Latvijas tautu Valsts svētkos.

Tikšanās laikā ar Igaunijas premjerministru Andrusu Ansipu tika pārrunāta abu valstu ekonomiskā situācija un nākotnes perspektīvas. A. Ansips uzsvēra, ka abu valstu sadarbība krīzes laikā bija ļoti laba, auglīga un nepieciešama, taču vēl daudz jāstrādā. Lai arī ekonomikā zemākais punkts ir sasniegts, tomēr krīze vēl nav beigusies. Igaunijas premjerministrs uzslavēja Latvijas valdības paveikto krīzes pārvarēšanā.

Ģ. V. Kristovskis vizītes laikā tikās ar Latvijas biznesa pārstāvjiem, kuriem uzsvēra, ka valstij nepieciešams palīdzēt uzņēmējiem iekarot jaunus tirgus, atrast jaunas iespējas un ārlietu dienests darīs visu iespējamo, lai uzņēmējiem palīdzētu. Ārlietu ministrs vizītes laikā piedalījās Latvijas dienu Igaunijā atklāšanā Tallinā, ,,Stockmann,, universālveikalā. Latvijas dienas organizē Latvijas vēstniecība Igaunijā un LIAA.

 

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas

Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu