Skip to main content

Kultūras ministre ar Japānas vēstnieku pārrunā turpmāko sadarbību kultūras jomā

Ceturtdien pie kultūras ministres Sarmītes Ēlertes iepazīšanās vizītē ieradās Japānas vēstnieks Latvijā V. E. Takaši Osanai (Takashi Osanai). Tās laikā amatpersonas pārrunāja nākamgad plānotos kultūras pasākumus saistībā ar divdesmitgadi, kopš atjaunotas diplomātiskās attiecības starp Latviju un Japānu.

Japānas vēstnieks informēja kultūras ministri par kultūras pasākumiem, kurus vēstniecība rīkos Latvijā saistībā ar diplomātisko attiecību atjaunošanu. S. Ēlerte apliecināja, ka Kultūras ministrijas tās iespēju robežās iesaistīsies pasākumu atbalstīšanā, veicinot līdzšinējo veiksmīgo valstu sadarbību kultūras jomā.

Tieši šobrīd Japānā ar vairāk nekā 15 vieskoncertiem uzstājas Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris. Abas puses bija vienisprātis, ka kultūras dialogs starp valstīm notiek ne tikai starp mākslas profesionāļiem, bet arī starp abu valstu iedzīvotājiem.

Šobrīd starp Latviju un Japānu ir izveidojusies veiksmīga sadarbība kultūrā, kuru raksturo kontaktu daudzveidība. Japāņu mūziķi regulāri piedalās Latvijas kultūras dzīvē – Latvijā rīkotajos festivālos, uzstājoties individuāli vai muzicējot kopā ar sadarbības partneriem no Latvijas. Vairāki Latvijas kori ir viesojušies Japānā, atzinību ieguvis arī LNSO. 2005. gadā Tokijā tika nodibināta Japānas – Latvijas mūzikas asociācija (JLMA), kas uzsākusi organizatorisku darbu kultūras projektu, diriģentu meistarklašu, nošu izdošanas, mūzikas popularizēšanas jomās abās valstīs.

2010. gada Dzejas dienas Latvijā noritēja Japānas zīmē Latvijā viesojās trīs dzejnieces no Japānas – Mari Konno, Kjong Mi Parka un Joko Danno. Tāpat Japānas vēstniecība sadarbībā ar kinoteātri „K. Suns” un ar Japānas Fonda atbalstu jau astoņas reizes sarīkojusi Japāņu filmu festivālu. Daudzi Latvijas muzeji eksponē japāņu mākslu sadarbībā ar Japānas Fondu, Japānas vēstniecību. Sadarbībā ar Japānas Fondu un Japānas vēstniecību Latvijā 2011. gada otrajā pusē plānots rīkot izstādi „Japāņu keramika: Jaunākās paaudzes darbi no tradicionālajām podnieku krāsnīm”.


Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres padomnieks,
preses sekretārs
Tālr.:  26473310
[email protected]

Dalies ar ziņu