Skip to main content

Kultūras ministre svētdien apmeklēs Liepāju

Kultūras ministre Sarmīte Ēlerte svētdien apmeklēs Liepāju, lai tiktos ar pašvaldības amatpersonām un iepazītos ar pilsētas kultūrizglītības iestādēm. Vizītes noslēgumā kultūras ministre apmeklēs XIX Starptautiskā Pianisma Zvaigžņu festivāla noslēguma koncertu. Kopīgi ar kultūras ministri Liepāju apmeklēs arī Ministru prezidenta padomnieks kultūras jautājumos Ints Dālderis un Kultūras ministrijas pārstāvji.

Vizītes iesāksies Liepājas E. Melngaiļa mūzikas vidusskolā, pēc tam paredzēta Liepājas Mākslas vidusskolas apskate. Pirms festivāla noslēguma koncerta paredzēta tikšanās ar Liepājas Domes vadību. Vizītes laikā būs arī tikšanās ar Liepājas simfoniskā orķestra vadību.

Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivāls norisinās kopš 1993. gada. Noslēguma koncerta piedalīsies trīs Latvijas ievērojamākie pianisti – Elīna Bērtiņa, Liene Circene un Vestards Šimkus. Koncertā tiks atskaņotas 19. gs.franču komponista Sezāra Franka Simfoniskās variācijas klavierēm ar orķestri, kā arī 20.gs.angļu komponista Bendžamina Britena Koncerts klavierēm ar orķestri, kā arī pasaules pirmatskaņojums Andra Dzenīša klavierkoncertam Duālisms. Liepājas koncerts Nr.1.

Informāciju sagatavoja:
Andris Saulītis
Kultūras ministres preses sekretārs
Tālr.: +371 26473310
[email protected]

 

Dalies ar ziņu