Skip to main content

Lattelecom un LMT valsts kapitāldaļu pārdošanai jānotiek sabiedrības interesēs un ievērojot maksimālu caurskatāmību

Šodien, 6. aprīlī, ekonomikas ministra Arta Kampara vadībā uz kārtējo sēdi sanāca trīs ministru darba grupa, kuras uzdevums ir sagatavot valdībai priekšlikumus un rīcības plānu valsts kapitāldaļu pārdošanai uzņēmumos Lattelecom un Latvijas Mobilais telefons.

„Darba grupā šodien esam vienojušies par diviem būtiskiem aspektiem valsts kapitāldaļu atsavināšanas procesā – proti, par akciju pārdošanas galvenajiem mērķiem un konsultanta piesaisti. Valstij piederošās kapitāldaļas uzņēmumos Lattelecom un LMT ir jāpārdod, jo, atbilstoši likumam, valsts līdzdalību komercuzņēmumos var saglabāt izņēmuma gadījumos, taču telekomunikāciju nozarē, kur valda sīva konkurence, tas nav nepieciešams. Ministru darba grupā arī vienojāmies, ka akciju pārdošanas procesā valdībai būs jāpiesaista kompetents un pieredzējis konsultants, kuru izraudzīsimies sabiedrībai izprotamā, atklātā veidā,” norāda ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Iepriekšējā darba grupas sēde notika 11. martā, kad ministri konceptuāli nolēma, ka valsts kapitāldaļas abos telekomunikāciju nozares uzņēmumos ir jāpārdod, nodrošinot iespējami lielu finanšu līdzekļu piesaisti Latvijas ekonomikai. Ministri arī vienojās, ka rīcība šī jautājuma virzīšanai būs dinamiska un darba grupas sēdes notiks ne retāk kā reizi mēnesī.

Ministru darba grupas uzdevums turpmākajos mēnešos būs izvērtēt valsts kapitāldaļu pārdošanas scenārijus un iespējamo laika grafiku, apkopot un analizēt viedokļus no visām kompetentajām institūcijām, to vidū Konkurences padomes, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas u.c.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars kā darba grupas vadītājs norādījis, ka naudas apjoms, kas potenciāli tiks iegūts no valsts akciju pārdošanas, būtu jānovirza uzņēmējdarbības stimulēšanai un jaunu darba vietu radīšanai.

Ministru kabinets darba grupu saistībā ar valstij tieši un netieši piederošajām kapitāla daļām SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas Mobilais Telefons” izveidoja 2010. gada 30. decembrī. Darba grupā ir ekonomikas, finanšu un satiksmes ministri.


Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu