Skip to main content

Latviešu valodas visstiprākā garantija ir Satversme

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Saeimas frakcijas deputātes un partiju apvienības VIENOTĪBA deputātu kandidātes Ina Druviete un Ilma Čepāne noraida Latvijas kordiriģentu asociācijas valdes priekšsēdētāja Artūra Ancāna pārmetumus, ka VIENOTĪBA nekonkrēti atbildējusi uz aicinājumu garantēt, ka Latvijā būs tikai viena oficiālā valsts valoda – latviešu valoda.

„Publicitātes vārdā nevajag censties devalvēt Latvijas valsts pastāvēšanas pamatjautājumus, tai skaitā latviešu valodu kā valsts valodu, ik pa laikam apšaubot tās statusu. Latviešu valodas statuss ir noteikts Latvijas Republikas Satversmes 4.pantā. Arī ikviens jaunievēlētais Saeimas deputāts pirmajā sēdē dod svinīgo solījumu stiprināt latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu,” uzsver I. Čepāne.

Ina Druviete uzskata, ka ikviens, kurš nopietni vēlas vērtēt kādu partiju, vispirms vērtē tās darbus: “VIENOTĪBAI nav rītā un vakarā jāvicina latviešu valodas aizstāvju karogs, jo ikviens, kas seko līdzi politiskajām norisēm, zina, ka tieši šīs apvienības pārstāvji par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu ir iestājušies ne tikai ar sirdi, bet arī ar reālu rīcību. Ko palīdz dažas labas partijas solījumi stiprināt valsts valodu, ja šo partiju pārstāvji Latvijas plašsaziņas līdzekļos runā krieviski un par to, ka runās vienīgi latviski, atceras tikai pirms vēlēšanām?”

Politiķe atgādina: „Ģ. V. Kristovska, S. Kalnietes, I. Vaideres, K. Šadurska, A. Seiles, I. Čepānes un daudzu citu mūsu politiķu nacionālā stāja ir pierādīta daudzu gadu garumā. Tāpat Dz. Hiršas un mana profesionālā darbība valodas – un ne tikai valodas – politikā kopš 90. gadiem notikusi ar vienu vienīgu mērķi – stiprināt latviešu valodu kā vienīgo Latvijas valsts valodu.”

Abas Saeimas deputātes aicina Arturu Ancānu, kurš cita starpā savulaik no partijas „Pilsoniskās savienības” tika ievēlēts par Saulkrastu domes deputātu, bet vēlāk partiju atstāja, neapmelot bijušos kolēģus.

„Mēs droši varam apliecināt gan kordiriģentiem, gan visiem Latvijas cilvēkiem – mūsu darbs nacionālas valsts pamatu stiprināšanā tiks turpināts. Un centīsimies saglabāt cieņas pilnas attiecības arī priekšvēlēšanu gaisotnē!” aicina Ina Druviete un Ilma Čepāne.

Dace Balode
PS preses sekretāre
Tālrunis: 67087475, 29289491
www.pilsoniska-savieniba.lv 

Dalies ar ziņu