Skip to main content

Latvija ierindojas labāko ES fondu apguvēju trijniekā starp jaunajām ES dalībvalstīm

Latvija starp divpadsmit jaunajām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm ieņem trešo vietu gan pēc noslēgtajiem līgumiem par ES fondu projektu īstenošanu, gan pēc izmaksātā finansējuma projektu īstenotājiem uz septembra beigām, liecina 18. oktobrī jauno ES dalībvalstu konferencē Ungārijā prezentētie dati.

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks ES fondu jautājumos Aleksandrs Antonovs norāda: „Tas, ka esam labāko apguvēju trijniekā, nav pārsteigums, jo jau no ES fondu perioda sākuma Latvija stabili turas labāko apguvēju līderpozīcijās.”

Līdz 31. septembrim Latvija ir noslēgusi līgumus ar ES fondu projektu īstenotājiem par ~2,5 miljardiem latu jeb 80,5% apmērā no kopējā piešķīruma, savukārt projektu īstenotājiem ir izmaksāti gandrīz 1,2 miljardi latu jeb 37% no kopējā ES fondu piešķīruma 2007.-2013.gada periodā.

Vērtējot apguvi pēc izmaksātā finansējuma projektu īstenotājiem, pirmajā vietā labāko apguvēju sarakstā ierindojas Igaunija, savukārt otro vietu ieņem Lietuva, bet trešo – Latvija. Savukārt, vērtējot pēc noslēgtajiem līgumiem, pirmo vietu ieņem Kipra, otro – Igaunija, bet trešo – Latvija, skatīt attēlu.

Avots: Jauno ES dalībvalstu konference Ungārijā šā gada 17., 18. oktobrī

Informāciju sagatavoja:
Agnese Beļkeviča
FM Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67083938
[email protected]

 

Dalies ar ziņu