Skip to main content

Latvija pirmo reizi piedalās eirogrupā kā oficiāla dalībniece

Pirmdien, 27. janvārī, finanšu ministrs Andris Vilks un Finanšu ministrijas pārstāvji piedalās eirogrupas sanāksmē Briselē, kur pirmo reizi Latvija ir pilntiesīga locekle ar balsstiesībām.

„Esmu ļoti pateicīgs un priecīgs par Latvijas pievienošanos eirozonas valstu pulkam, vēl jo vairāk tāpēc, ka pāreja uz eiro notikusi ļoti veiksmīgi un ka šobrīd mēs esam pilntiesīgi eirogrupas dalībnieki. Tā ir lieliska iespēja Latvijai tikt uzklausītai un respektētai eirozonas valstu vidū un piedalīties valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sākoties eirogrupas sanāksmei, finanšu ministrs Andris Vilks uzrunāja sanāksmes dalībniekus, izklāstot Latvijas pieredzi eiro ieviešanas procesā, kā arī izsakot pateicību par Latvijas sagaidīšanu eirozonā. Ministrs apliecināja, ka Latvijā darbu sākusi jauna valdība, kas turpinās iesākto virzienu ilgtspējīgas un stabilas finanšu sistēmas nodrošināšanā. Neraugoties uz dažādiem pārbaudījumiem, Latvija pēdējo gadu laikā ir parādījusi būtisku ekonomisko izaugsmi, turklāt kļūstot par visstraujāk augošo ekonomiku Eiropas Savienībā.

Latvija, līdz ar eiro ieviešanu šā gada 1. janvārī, ir kļuvusi par oficiālu dalībnieci eirogrupā, kuru veido visi eirozonas valstu finanšu ministri. Tās sanāksmes parasti notiek pirms Ekonomisko un finanšu jautājumu padomes sanāksmes, kas notiks otrdien, 28. janvārī.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

Dalies ar ziņu