Skip to main content

Latvijai un Beļģijai ir liels potenciāls ekonomiskās sadarbības jomā

24. novembrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis iepazīšanās vizītē tikās ar Beļģijas vēstnieku Latvijā Leopoldu Merku (Leopold Merckx). Ministrs ar vēstnieku pārrunāja gan divpusējo attiecību turpmāko attīstību, gan Eiropas aktualitātes.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis Latvijas un Beļģijas attiecības novērtēja, kā labas, taču norādīja, ka tām ir potenciāls attīstīties un kļūt vēl ciešākām, īpaši ekonomiskās sadarbības jomā. „Krīze, no kuras šobrīd lēnām izejam, ir iespēju laiks, kas liek pārdomāt un pārstrukturēt līdzšinējo ekonomisko darbību” minēja ministrs, aicinot Beļģijas uzņēmējus investēt Latvijā. Gan ministrs, gan vēstnieks bija vienisprātis, ka viena no līdz šim redzamākajām jomām abu valstu ekonomiskajās attiecībās ir ostu sadarbība, ko ir vērts attīstīt arī turpmāk. Puses atzina, ka veiksmīgs sadarbības projekts ir izveidojies Ventspilī, savukārt, vēstnieks informēja, ka arī Liepājā tiekot strādāts pie divpusējās ekonomiskās sadarbības attīstības. Abas puses bija vienisprātis, ka valstis varētu attīstīt sadarbību arī enerģētikas jomā, īpaši attiecībā uz atjaunojamajiem energoresursiem, tādējādi veicinot arvien lielāku Latvijas enerģētisko neatkarību.

Ārlietu ministrs Ģ. V. Kristovskis augstu novērtēja Beļģijas darbību tās Eiropas Savienības Padomes prezidentūras ietvaros šī gada otrajā pusē, neskatoties uz iekšpolitiskajām grūtībām, ko sakarā ar valdības veidošanu izjūt Beļģija.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa

Dalies ar ziņu