Skip to main content

Latvijas pārstāvis – viens no aktīvākajiem deputātiem visā Eiropas Parlamentā

Latvijas pārstāvis Eiropas Parlamentā Krišjānis Kariņš minēts starp Eiropas Parlamenta TOP 10 deputātiem.

Interneta vietnē MEP Ranking.EU, kurā apkopota statistika par 766 Eiropa Parlamenta deputātu darbu, norādīts, ka Latvijas pārstāvis Krišjānis Kariņš šī sasaukuma laikā ir aktīvi iesaistījies likumdošanas darbā un iesniedzis grozījumus 239 likumprojektos. Līdz ar to viņš šajā rādītājā ieņem 7.vietu MEP Ranking.EU izveidotajā deputātu topā.

Krišjānis Kariņš ir ne tikai aktīvi piedalījies likumdošanas darbā, bet arī pats virzījis divus nozīmīgus likumprojektus. Viens no tiem ir marta sākumā Parlamenta balsojumā atbalstītais likums, kas izstrādāts, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai. K.Kariņa izstrādātais teksts paredz uzlabojumu veikšanu uzņēmumu reģistros un starpvalstu sadarbību, atklājot patiesos labuma guvējus. Tas ļautu uzzināt kam un kur ir jāmaksā nodokļi, veicinātu godīgu konkurenci un līdz ar to arī uzlabotu investīciju klimatu dalībvalstīs.

Tāpat Krišjānis Kariņš virzīja un sarunās ar Eiropas Padomi panāca, ka tiek pieņemts likums, kas šodien spiež ES dalībvalstīm atklāt Eiropas Komisijai līdz šim slepenos līgumus enerģētikas jomā. Tas attiecas uz, piemēram, dalībvalstu gāzes piegādes līgumiem ar Gazprom. Likums ir pirmais nopietnais solis vienotas ES enerģētikas ārpolitikas virzienā. Tas paredz izveidot informācijas apmaiņas mehānismu par starpvalstu līgumiem enerģētikas jomā. Ar šo likumu Eiropas Komisijai ir iedots reāls instruments, ar kuru ierobežot Gazprom monopola cena diktātu Eiropā.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Papildus informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu